Strona główna Aktualności Artur Kozłowski po raz siódmy zwycięzcą Międzynarodowego Biegu Ulicznego Ptolemeusza [FOTO]

0
0

Za nami 39. Międzynarodowy Bieg Uliczny Ptolemeusza. W biegu głównym wystartowało 946 osób. Uczestnicy pokonali dwie pętle po 5 km trasą: pl. Wojciecha Bogusławskiego – ul. Częstochowska – ul. Nowy Świat – ul. Górnośląska (do OKP „Wieża Ciśnień”) – ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska – al. Wolności – pl. Wojciecha Bogusławskiego.

Jako pierwszy na metę dobiegł Artur Kozłowski pokonując trasę w czasie 31 minut i 33 sekund. Na drugim miejscu podium stanął Pavlo Veretsky. Jako trzeci trasę przebiegł Robert Głowala. Wśród kobiet najlepsza była Valentyna Kiliarska z czasem 35 minut 9 sekund. Jako druga linię mety przebiegła Ewa Jagielska. Trzecie miejsce zajęła Monika Kaczmarek.

Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom gratulowali: reprezentanci Rady Miasta Kalisza z przewodniczącym Januszem Pęcherzem na czele; Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza; przedstawiciele Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Mirosław Przybyła, dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – dyrektor organizacyjny biegu.

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami biegu głównego.

Dodatkowe klasyfikacje, oprócz OPEN i wiekowej kobiet i mężczyzn:

1. najlepsza Kaliszanka i najlepszy Kaliszanin,
  2. ogólnopolskie biegi służb mundurowych – Policji, Służby Więziennej (według odrębnego regulaminu),
  3. oficjalne mistrzostwa Kaliskiego Towarzystwa Sportowego Supermaraton w biegu na 10 km.
  4. Winiary i Przyjaciele (według odrębnego regulaminu),
  5. Puchar Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu.

Najlepszą kaliszanką 39. Międzynarodowego Biegu Ptolemeusza została Karolina Górna. Tytuł najlepszego kaliszanina wybiegał Adam Szurmiński. Przed rozpoczęciem biegu głównego odbyły się biegi dziecięce i młodzieżowe, a także Mini Ptolemeusz, w którym wystartowały przedszkolaki.

Najmłodsi mogli skorzystać z atrakcji miasteczka lekkoatletycznego. Niespodziewanym akcentem wśród kibiców biegu były oświadczyny.