Strona główna Aktualności Ekipa Miedzi nie dała rady. Piłkarze KKS’u Kalisz wygrywają kolejny sparing [FOTO]

0
1

Z rezerwami pierwszoligowej Miedzi Legnica spotkali się piłkarze KKS-u Kalisz w kolejnym tej zimy meczu kontrolnym. Mecz zakończyli zwycięstwem i był to ich szósty z rzędu wygrany sparing w trwającym okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.

To był najwyżej notowany z dotychczasowych sparingpartnerów KKS-u, bo choć rezerwy Miedzi Legnica okupują dolną strefę tabeli grupy trzeciej I ligi, zawitały do Kalisza wzmocnione zawodnikami z najwyższej klasy rozgrywkowej. Ponad 200 meczów w ekstraklasie ma na koncie Wojciech Łobodziński, ponad 50 Marcin Warcholak. W ekipie gości wystąpił też doskonale znany w Kaliszu Hubert Antkowiak, który jeszcze w ubiegłym sezonie występował w trójkolorowych barwach i zdobył dla KKS-u 20 bramek.

Rywal poprzeczkę zawiesił wysoko, ale kaliszanie zdołali ją pokonać i cieszyć się z kolejnego tej zimy sparingowego zwycięstwa. Pierwszego gola zobaczyliśmy już w 11.minucie, a jego autorem był Fabian Hiszpański, który wykorzystując dogranie ze środka pola, urwał się obrońcom Miedzi i wygrał starcie sam na sam z bramkarzem gości. W 25. minucie przyjezdni wyrównali, ale chwilę przed przerwą podopieczni Ryszarda Wieczorka znów objęli prowadzenie. Dogranie na dalszy słupek skutecznie sfinalizował Mateusz Majewski. Wynik na 3:1 dla gospodarzy ustalił Robert Tunkiewicz, który w 80. minucie trafił z rzutu wolnego.

Kolejny, siódmy z rzędu mecz kontrolny „Trójkolorowi” zagrają w najbliższą sobotę, a ich rywalem będzie pierwszoligowy GKS Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.00 w Grodzisku Wielkopolskim.

Sparing, 12.02.2020 r., Majkowskie Wembley przy ul. Tuwima 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – Miedź II Legnica 3:1 (2:1)

1:0 Fabian Hiszpański 11. min, 1:1 zawodnik testowany 25. min, 2:1 Mateusz Majewski 43. min, 3:1 Robert Tunkiewicz 80. min.

KKS Kalisz: Patryk Pawela (46. Kamil Kosut) – Damian Ślesicki (68. Filip Szewczyk), Kacper Górski (46. Mateusz Gawlik), Paweł Łydkowski (46. Wiktor Smoliński), Marcin Radzewicz (46. Mateusz Mączyński), Filip Szewczyk (46. Michał Borecki), Damian Poliński (46. Robert Tunkiewicz), Fabian Hiszpański (68. Damian Poliński), Sebastian Kaczyński (68. Mateusz Majewski), Daniel Kamiński (46. Kamil Sabiłło), Mateusz Majewski (46. Mateusz Żebrowski).