Strona główna Sport Grali młodzi szczypiorniści. Puchar dla SP 10

Grali młodzi szczypiorniści. Puchar dla SP 10

0
0

Reprezentacje sześciu szkół podstawowych zagrały w Turnieju Piłki Ręcznej Chłopców o Puchar KPR „Szczypiorno” Kalisz. Trofeum zgarnął zespół z kaliskiej „Dziesiątki”.

Udział w rozgrywkach wzięli chłopcy z klas szóstych i młodsi, w sumie sześć drużyn reprezentujących szkoły z Gołuchowa, Nowych Skalmierzyce oraz podstawówki nr 10, 12, 17 i 18 z Kalisza. Zwyciężyła ekipa ze Szkoły Podstawowej nr 10, która w finale pokonała zespół ze Szkoły Podstawowej nr 18. Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 17.

Najlepszym zespołom, członek zarządu KPR „Szczypiorno” Jarosław Łuczak oraz Edmund Kubisiak wręczyli puchary, medale i dyplomy. Przyznano też nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Michała Ozdowskiego z SP nr 18, najlepszym strzelcem został Jakub Bruś z SP nr 10 (17 bramek), a najlepszym bramkarzem Marcel Banaszkiewicz z SP nr 10. Każdy z nich otrzymał pamiątkową statuetkę.

Inicjatorem turnieju był Andrzej Spychała, wiceprezes KPR „Szczypiorno”,
a współorganizatorami: Kaliski Szkolny Związek Sportowy, Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich oraz Szkoła Podstawowa nr 12. Słodki poczęstunek oraz napoje zapewniła firma pana Jarosława Łuczaka. Sędziowali: Robert Tomaszewski i Waldemar Kuświk.

Tekst: Karina Zachara, fot. Waldemar Kuświk