Strona główna Aktualności Julia Maik, reprezentantka KKS Kalisz otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów

0
0

Julia Maik, reprezentantka sekcji pływackiej KKS Kalisz, decyzją Polskiego Związku Pływackiego otrzymała powołanie do kadry narodowej juniorów na zgrupowanie przygotowujące do startu w mistrzostwach Europy. Zawody odbędą się w lipcu w szkockim Aberdeen.

Obóz przygotowujący narodową kadrę pływacką juniorów do europejskiego czempionatu przeprowadzony zostanie od 1 do 15 marca w Łodzi. Udział w nim podopiecznej trenera Dominika Grudzińskiego to pokłosie jej bardzo udanych, grudniowych startów: W Mistrzostwach Polski Juniorów 16-letnich kaliszanka triumfowała na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym oraz wywalczyła srebrny medal na 200 m kraulem. Zaprezentowała się też wspaniale w Mistrzostwach Polski Seniorów, zajmując czwarte miejsce w kraju w wyścigu na 50 m stylem dowolnym i siódme na 100 m stylem dowolnym.

Te wysokie lokaty okraszone zostały znakomitymi rezultatami. Wynik 25.08 w konkurencji 50 m stylem dowolnym plasuje Julię Maik na siódmym miejscu w Europie wśród juniorek.

Warto dodać, że już w pierwszych dniach kwietnia zawodniczka KKS-u Kalisz będzie reprezentować Polskę w wielomeczu pływackim w Salonikach.