Strona główna Sport Juniorki Energi MKS SMS Kalisz ze złotymi medalami mistrzostw Wielkopolski w siatkówce

0
0

Ze złotymi medalami zakończyły bój o mistrzostwo Wielkopolski w siatkówce juniorki Energi MKS SMS Kalisz. W niedzielnym meczu finałowym podopieczne Daniela Przybylskiego pokonały 3:1 ekipę poznańskiego Energetyka. Teraz przed nimi walka o mistrzostwo kraju.

Trzydniowy turniej , którego stawką było mistrzostwo województwa rozpoczął się w piątek w Poznaniu. Kaliskie juniorki rozpoczęły zmagania od pewnego zwycięstwa z zespołem z Szamotuł. Przez większość spotkania to podopieczne Daniela Przybylskiego dyktowały warunki gry. Jedynie w pierwszym secie, przegrywając 7:12, musiały gonić wynik, ale później zdobyły siedem oczek z rzędu i ostatecznie wygrały tę partię do 17. W kolejnych odsłonach poszły za ciosem. W drugim secie wręcz zdeklasowały rywalki wygrywając do 8, a formalności dopełniły w trzeciej partii wygranej do 12. Najlepszą zawodniczką meczu została Zofia Szczotkiewicz, rozgrywająca kaliskiej ekipy, jedna z trzech uczennic SMS PZPS Szczyrk, które wzmocniły drużynę na finałowy turniej. Dołączyły do niej również przyjmująca Paulina Damaske i libero Julia Mazur. Niestety w trakcie meczu kontuzji nabawiła się środkowa Katarzyna Paczuła i trener Przybylski zmuszony był dokonać zmian w składzie zespołu. Jej miejsce zajęła Martyna Łabuz z zespołu kadetek. Mimo to w sobotę, drugim dniu turniejowych zmagań, kaliszanki ponownie spisały się świetnie, bez problemów pokonując poznański ZSMS. Pierwszego seta wygrały do 15, kolejnego do 21, a trzeciego do 10. Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Natalię Ciesielską.

Ze złotymi medalami zakończyły bój o mistrzostwo Wielkopolski w siatkówce juniorki Energi MKS SMS Kalisz

Po dwóch dniach wojewódzkiego czempionatu prowadziła Energa MKS, ale komplet zwycięstw bez straty seta odniosły też gospodynie – zespół Enei Energetyk. I to właśnie te dwie ekipy miały zmierzyć się w niedzielę w walce o mistrzowski tytuł.

Już pierwsza odsłona finałowego pojedynku pokazała, że walka o złoto będzie bardzo zacięta, a o końcowym triumfie zadecydują szczegóły. Niemal przez czas gra toczyła się punkt za punkt, dopiero w decydujących, końcowych fragmentach seta kaliszanki odskoczyły na trzy oczka i wypracowanej przewagi nie zmarnowały zwyciężając do 22.

Druga partia też była zacięta. W końcówce kaliszanki znów odskoczyły na 22:19, ale tym razem poznanianki solidnie powalczyły i to one miały pierwszą piłkę setową. Wprawdzie MKS odzyskał prowadzenie (25:24), ale niestety nie wykorzystał dwóch setboli. Grę na przewagi rozstrzygnęły na swoją korzyść skutecznie kontrujące gospodynie, wyrównując tym samym stan meczu. Trzeciego seta, tym razem już bez większych problemów, kaliszanki wygrały do 19, a formalności dopełniły w secie czwartym. Pierwszego meczbola miały przy stanie 24:21, ale wykorzystały dopiero drugie podejście, wygrywając do 22 i całe spotkanie 3:1.

Oprócz mistrzowskiego tytułu i złotych medali kaliskie juniorki zgarnęły też trzy wyróżnienia indywidualne. MVP trzydniowych zmagań została Paulina Damaske, statuetkę dla najlepszej przyjmującej odebrała Natalia Ciesielska, a najlepszą środkową wybrano Martę Budnik.

Zwyciężając na szczeblu województwa MKS zapewnił sobie awans do ćwierćfinału mistrzostw Polski juniorek. Ten etap rywalizacji rozegrany zostanie w dniach 20-23 lutego.

Finał Mistrzostw Wielkopolski Juniorek w piłce siatkowej, 7-9 lutego 2020 r., Poznań

Piątek, 7.02.2020 r.

Energa MKS SMS Kalisz – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (25:17, 25:8, 25:12)
Energa MKS SMS:
Katarzyna Paczuła, Natalia Ciesielska, Agnieszka Pietraszewska, Julia Kontowicz, Paulina Damaske, Wiktoria Mazur, Julia Papszun, Roksana Perzyńska, Julia Mazur (l), Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Czekalska, Agata Olejniczak (l), Marta Budnik, Karolina Natanek
MVP: Zofia Szczotkiewicz (Energa MKS SMS)

Enea Energetyk Poznań – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:12, 25:10, 25:20)

Sobota, 8.02.2020 r.

Energa MKS SMS Kalisz – UKS ZSMS Poznań 3:0 (25:15, 25:21, 25:10)
Natalia Ciesielska, Agnieszka Pietraszewska, Julia Kontowicz, Paulina Damaske, Wiktoria Mazur, Julia Papszun, Roksana Perzyńska, Julia Mazur (l), Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Czekalska, Agata Olejniczak (l), Marta Budnik, Karolina Natanek, Martyna Łabuz.
MVP:Natalia Ciesielska (Energa MKS SMS)

Enea Energetyk Poznań – UKS Szamotulanin Szamotuły 3:0 (25:16, 25:19, 25:15)

Niedziela, 9.02.2020 r.

Enea Energetyk Poznań – Energa MKS SMS Kalisz 1:3 (22:25, 28:26, 19:25, 22:25)

Najlepsza przyjmująca – Natalia Ciesielska

Skład mistrzyń Wielkopolski juniorek: Katarzyna Paczuła, Natalia Ciesielska, Paulina Damaske, Julia Papszun, Zofia Szczotkiewicz, Zuzanna Czekalska, Marta Budnik oraz Julia Mazur (l), Agnieszka Pietraszewska, Julia Kontowicz, Wiktoria Mazur, Roksana Perzyńska, Agata Olejniczak (l), Karolina Natanek, Martyna Łabuz.