Strona główna Sport Piłkarze KKS-u pokonali wicemistrza III ligi gr. 1, Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:1 [FOTO]

0
0

W pierwszym sparingu okresu przygotowawczego do nowego sezonu piłkarze KKS-u pokonali wicemistrza III ligi gr. 1, Sokoła Aleksandrów Łódzki 3:1. Sobotnie spotkanie przy Wale Matejki było dla trenera Ryszarda Wieczorka okazją do przetestowania w warunkach meczowych dziewięciu zawodników starających się o gę w jego zespole.

Na pierwszego gola kibice, których na stadionie przy Wale Matejki zgromadziła się całkiem spora grupa, nie czekali długo. Już w drugiej minucie rzut karny dla KKS-u wykorzystał Robert Tunkiewicz. Po kwadransie było już jednak 1:1, gdy po stałym fragmencie gry strzałem głową Kamila Kosuta pokonał Artur Gieraga. Jeszcze przed przerwą „Tunek” ponownie ustawił piłkę na 11. metrze, ale tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki.

W sobotnim sparingu trener Ryszard Wieczorek wystawił do gry dwie jedenastki, mając do dyspozycji dziewięciu piłkarzy starających się stałe miejsce w „trójkolorowej” ekipie. I to właśnie zawodnicy z tego grona zdobywali gole w drugiej połowie meczu, przechylając szalę zwycięstwa na stronę KKS-u. Bramkarz Sokoła skapitulował kolejno w 65. i 70. minucie.

Następny sparing kaliszanie rozegrają w środę, 17 lipca na stadionie przy Wale Matejki podejmą czwartoligową Pogoń Nowe Skalmierzyce. Początek spotkania o godzinie 18:00.

Sparing nr 1, 13.07.2019, Wał Matejki 2 w Kaliszu

KKS Kalisz – Sokół Aleksandrów Łódzki 3:1 (1:1)

1:0 Robert Tunkiewicz 2. min (k.), 1:1 Artur Gieraga 15. min, 2:1 zawodnik testowany 65. min, 3:1 zawodnik testowany 70. min

KKS Kalisz: Kamil Kosut (46. zawodnik testowany) – zawodnik testowany (46. zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. Mateusz Gawlik), zawodnik testowany (46. Ernest Dzięcioł), Mateusz Mączyński (68. zawodnik testowany), Mateusz Żebrowski (46. zawodnik testowany), Adrian Łuszkiewicz (68. Michał Borecki), Michał Borecki (46. Andrzej Kaszuba), Damian Poliński (46. zawodnik testowany), Robert Tunkiewicz (46. Sebastian Kaczyński), Andrzej Trubeha (46. zawodnik testowany)