Strona główna Sport Pływacy KKS-u na podium w Oleśnicy. Mikołaj Biedka najlepszy [FOTO]

Pływacy KKS-u na podium w Oleśnicy. Mikołaj Biedka najlepszy [FOTO]

0
1

29 medali zdobyli pływacy KKS-u Kalisz podczas VIII Międzynarodowego Mityngu Oleśnica 2019. Aż pięciokrotnie na najwyższym stopniu podium stawał Mikołaj Biedka, który nie miał sobie równych wśród 16-latków. Podopieczny trenera Dominika Grudzińskiego wygrywał w konkurencjach 50 m stylem klasycznym, grzbietowym i motylkowym oraz 100 m stylem zmiennym i dowolnym.

Doskonale wśród 16-latek radziła sobie Julia Kantecka, która także pięciokrotnie stawała na podium. Zwyciężyła w rywalizacji na 100 m stylem grzbietowym i zdobyła cztery srebrne medale na dystansach 200 m stylem dowolnym i zmiennym, 100 m stylem dowolnym oraz 50 m stylem grzbietowym. Spośród zawodników sekcji pływackiej KKS-u Kalisz złoto wywalczył jeszcze Łukasz Szymański, który wygrał konkurencję 50 m stylem motylkowym w kategorii 14-latków. Ponadto podopieczny trenera Jakuba Stefanika zdobył srebrny medal na 100 m stylem grzbietowym i brązowy na 100 m stylem motylkowym.

Na wyróżnienie zasługuje także Amelia Świątek. Najmłodsza ze startujących w zawodach pływaczek KKS – u, rywalizująca w kategorii 11-latek, zdobyła srebrne medale na 50 m stylem klasycznym i motylkowym.

• brązowy medal na 100 m stylem zmiennym

Dwukrotnie na podium stanęła również sztafeta dziewcząt w składzie: Julia Kantecka, Sandra Matecka, Julia Łakomiak i Gabriela Kubczyk; która zarówno w rywalizacji 4×50 m stylem dowolnym jak i zmiennym wywalczyła brązowe medale.

W imprezie rozegranej w minioną sobotę i niedzielę w Kompleksie Rekreacyjnym „Atol” wystartowało 339 zawodników z 38 klubów z 5 województw oraz goście z Litwy. Reprezentanci KKS- Kalisz zdobyli w sumie 29 medali: 7 złotych, 12 srebrnych i 10 brązowych. Przygotowanie do zawodów i udział w nich możliwy był dzięki dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.