Strona główna Sport Podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali rezerwy ekstraklasowego Piasta Gliwice aż 8:2 [FOTO]

0
0

Wysokim zwycięstwem zakończyli ostatnią w tym roku grę kontrolną piłkarze KKS-u Kalisz. W minioną sobotę , na stadionie przy Łódzkiej podopieczni Ryszarda Wieczorka pokonali rezerwy ekstraklasowego Piasta Gliwice aż 8:2.

Cieszy nie tylko bramkowa zdobycz gospodarzy, ale też styl w jakim kakaesiacy dokładali do wyniku kolejne oczka. A było na co popatrzeć, i to od pierwszego trafienia kiedy w 25.minucie idealnie w światło bramki gości przymierzył Daniel Kamiński. W ciągu niespełna sześćdziesięciu sekund autor premierowego gola po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Gola wyjątkowej urody zdobył też, pod koniec drugiej odsłony spotkania, Sebastian Kaczyński. Jego potężny strzał z ponad 30 metrów kompletnie zaskoczył bramkarza gości. Dziesięć minut wcześniej ten sam piłkarz skutecznie wykorzystał „jedenastkę”. Bramki w ostatnim tegorocznym meczu „Trójkolorowych” zdobywali też Mateusz Żebrowski, Fabian Hiszpański, Robert Tunkiewicz i Damian Poliński.

Mecz z rezerwami mistrza Polski to jeden z etapów przygotowań kaliszan do piłkarskiej wiosny, której przyświeca jeden podstawowy cel – awans do II ligi. W ramach spotkań zaplanowanych w zimowej przerwie przygotowawczej trener Ryszard Wieczorek zamierza nieco poeksperymentować. W sobotnim sparingu postanowił sprawdzić nowe ustawienie, oparte na trójce obrońców. Patrząc na rezultat sprawdzian się powiódł, a zatem niewykluczone, że ów wariant będzie dopracowywany podczas zimowej przerwy w ligowych zmaganiach.

Sparing, 30.11.2019 r., Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu

KKS Kalisz – Piast Gliwice U21 8:2 (4:1)
1:0 Daniel Kamiński 25. min, 2:0 Daniel Kamiński 26. min, 2:1 Łukasz Krakowczyk 35. min, 3:1 Mateusz Żebrowski 36. min, 4:1 Fabian Hiszpański 39. min, 4:2 Łukasz Krakowczyk 50. min, 5:2 Robert Tunkiewicz 68. min, 6:2 Sebastian Kaczyński 72. min (k), 7:2 Sebastian Kaczyński 81. min., 8:2 Damian Poliński 87. min.

KKS Kalisz: Kamil Kosut (45. Patryk Pawela) – Paweł Łydkowski, Mateusz Żytko (68. Kacper Górski), Kacper Górski (45. Mateusz Gawlik), Fabian Hiszpański (45. Damian Ślesicki), Robert Tunkiewicz (68. Michał Borecki), Michał Borecki (45. Adrian Łuszkiewicz), Mateusz Mączyński (45. Marcin Radzewicz), Daniel Kamiński (45. Daniel Stanclik), Mateusz Żebrowski (45. Sebastian Kaczyński), Nikodem Zawistowski (45. Damian Poliński).

Piast Gliwice U21: Paweł Rabin (46. Bartłomiej Jelonek) – Maksym Gendera (65. Patryk Fabian), Wiktor Preuss, Denis Oracz (46. Adam Tymiński), Krzysztof Dankowski, Dawid Pilch (78. Piotr Spende), Denis Gojko, Michał Zachciał, Łukasz Krakowczyk, Daniel Orlikowski (63. Eliasz Cholajda), Aleksander Jagiełło (57. Dariusz Sulma).