Strona główna Aktualności Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały na własnym parkiecie z Developres SkyRes Rzeszów 0:3

0
0

Ekipa Energi MKS Kalisz przegrała na własnym parkiecie z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 22:25, 22:25) w meczu dziewiątej kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. MVP Michaela Mljenkova.

W Kaliszu spodziewano się większych emocji i że gospodynie bardziej postawią się drużynie gości. Jednak wicelider tabeli pewnie sięgnął po kolejne zwycięstwo. Od początku meczu rzeszowianki miały przewagę. Skutecznością imponowała Katarzyna Zaroślińska-Król, która miała dobre wsparcie w Jelenie Blagojević. Kaliszanki robiły co mogły, ale nie dysponowały odpowiednią siłą ognia. Do dwóch wspomnianych wyżej zawodniczek trzeba jeszcze dodać Michaelę Mlejnkovą, która punktowała na skrzydłach oraz Alexandrę Frantti, zdobywczynię dwóch ostatnich punktów.

Do połowy drugiej partii więcej inicjatywy miały gospodynie. Zespół gości doprowadził do wyrównania 15:15, dzięki m.in. skutecznej grze Blagojević. W dalszej części partii przewagę uzyskał Developres SkyRes. Seta zakończyła Ewelina Brzezińska, atakując w aut.

Do stanu po 11. toczyła się wyrównana gra. Jednak następnie z akcji na akcję rosło prowadzenie rzeszowianek i wynosiło ono już 20:13. Gospodynie zaczęły odrabiać straty, ale były one zbyt duże, żeby przeszkodzić podopiecznym trenera Stephane Antigi w odniesieniu zwycięstwa.