Strona główna Aktualności Starogard pokonany. KKS znów na fotelu lidera [FOTO]

Starogard pokonany. KKS znów na fotelu lidera [FOTO]

0
0

To było trudne, ale na szczęście zakończone na korzyść gospodarzy spotkanie. W sobotę, piłkarze KKS-u Kalisz pokonali na własnym stadionie ekipę ze Starogardu Gdańskiego. Zgarniając komplet punktów podopieczni Ryszarda Wieczorka wrócili na fotel lidera grupy 2 trzeciej ligi.

Rywale z Gdańska postawili kaliszanom trudne warunki. Wprawdzie okazji na otwarcie wyniku już w pierwszej połowie mieli gospodarze kilka, żadna z prób nie zakończyła się powodzeniem. Pierwszą groźną sytuację stworzyli kaliszanie w 11. minucie. Damian Poliński dograł wtedy do Sebastiana Kaczyńskiego, ale piłka wystrzelona z 16. metra przeszła tuż obok słupka. Pięć minut później napastnik “Trójkolorowych” ponowił próbę, ale tym razem futbolówka wylądowała w rękach golkipera gości. W 30. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Adriana Łuszkiewicza, na listę strzelców chciał się wpisać Paweł Łydkowski, ale obrona graczy z Pomorza udaremniła jego zamiary. Jeszcze przed przerwą ponownie przypomniał o sobie Kaczyński, próbując zdobyć gola z rzutu wolnego, niestety mocny strzał z 20. metra okazał się minimalnie niecelny.

Po powrocie na murawę podopieczni Ryszarda Wieczorka cel mieli jeden: polepszyć skuteczność, bo czas się kurczył, a stan konta wciąż był zerowy. Najlepszą okazję, by zmienić niekorzystny scenariusz stworzył w 53. minucie Adrian Łuszkiewicz, ale jego strzał z 5. metra okazał się zbyt mocny. Po chwili szczęścia próbował też Mateusz Żebrowski, niestety uderzona z narożnika pola karnego piłka poszybował nad poprzeczką. Kluczową dla dalszego przebiegu spotkania, ale też i jego końcowego rezultatu, okazała się akcja z 60. minuty. W wyniku wypracowanej przez kakaesiaków kontry piłka trafiła na lewą flankę do Żebrowskiego, a ten dograł do wbiegającego Marcina Radzewicza, który uderzeniem z pierwszego kontaktu ulokował piłkę w bramce Starogardu.

Radość na trybunach była w pełni uzasadniona, ale równie duża była tez świadomość tego, jak trudne przed gospodarzami stoi zadanie, by korzystny wynik dowieźć do końcowego gwizdka. Tak więc kaliszanie skupili się z jednej strony na obronie, szukając jednocześnie okazji do podwyższenia prowadzenia. W 67. minucie ponownie ze stałego fragmentu gry próbował szczęścia Sebastian Kaczyński, ale z jego strzałem pewnie poradził sobie Patryk Kotłowski. W 76. minucie, po mocnym uderzeniu Radzewicza, drużynę przyjezdnych uratowała poprzeczka. Wprawdzie pod koniec spotkania rywale usilnie próbowali zdobyć wyrównujące trafienie, ale kaliska defensywa skutecznie zamurowała bramkę. Po trudnych 90. minutach cenne 3 punkty zostały w Kaliszu.

1:0 to rezultat, który z pewnością pozostawia spory niedosyt, ale jak zaznacza trener Ryszard Wieczorek, trzeba go przyjąć z szacunkiem. Warto wspomnieć, że w porównaniu z poprzednim ligowym spotkaniem szkoleniowiec „Trójkolorowych” zmuszony był wprowadzić kilka zmian w wyjściowej jedenastce. Z uwagi na kontuzje do gry nie byli gotowi Robert Tunkiewicz, Michał Borecki i Mateusz Żytko. Od początku zastąpili ich na murawie piłkarze pozyskani latem, m.in. stoper Paweł Łydkowski, który niedawno wyleczył uraz oraz Sebastian Kaczyński, pomocnik dość często wchodzący z ławki rezerwowych w ostatnich kolejkach. Pozycję stopera zajął też tym razem Mateusz Gawlik.

Na pewno była to dla niektórych nowość, bo wcześniej nie grali w pełnym wymiarze. Kaczyński był dobrym zmiennikiem, dlatego dostał szansę już od pierwszej minuty. Co do Łydkowskiego i Gawlika to zawsze podkreślałem, że mamy bardzo solidnych czterech stoperów, musimy tylko znaleźć odpowiedni moment na to, aby zagrali. Byli cierpliwi, a w tym spotkaniu zaprezentowali się bardzo poprawnie. Cieszymy się z tego, bo to oznacza, że sytuacja w kadrze jest klarowna i nawet w przypadku kontuzji nie mamy problemów – skomentował trener Ryszard Wieczorek.

– Gdy wchodzą nowi zawodnicy, brakuje rytmu meczowego oraz płynności. Pierwsza połowa nie była więc taką, jakbym sobie tego życzył. Graliśmy za wolno, tempo nie było odpowiednie, ale w przerwie trochę pogadaliśmy i na boisko wyszedł zupełnie inny zespół. Bardziej agresywny i nastawiony na akcje do przodu. Taki, który chce stwarzać sytuacje bramkowe. Wypracowaliśmy parę okazji i w końcu wpadł jeden gol. Końcówka stała się nerwowa, bo przeciwnik nie miał nic do stracenia, my natomiast mogliśmy wyjść z kontrą i mecz zakończyć. Uważam , że 1:0 to wynik, który powinniśmy uszanować.– dodał szkoleniowiec kaliskiego klubu.

Po pięciu kolejkach KKS Kalisz, z dorobkiem 13 punktów wrócił na fotel lidera grupy 2 trzeciej ligi. Tylko oczko mniej ma, plasujący się na drugiej pozycji Mieszko Gniezno, który po serii czterech kolejnych zwycięstw w sobotę uległ na wyjeździe Kotwicy Kołobrzeg 1:5

W najbliższą sobotę kaliszanie rozegrają spotkanie wyjazdowe. Ich przeciwnikiem będzie, zajmująca przedostatnie miejsce w tabeli, Gwardia Koszalin.