Strona główna Sport Sukcesy pływaków KKS-u na Letnich Mistrzostwach Okręgu Wlkp. Medalowa „piątka” Julii Maik [FOTO]

0
1

21 medali wywalczyli reprezentanci sekcji pływackiej KKS-u Kalisz podczas Letnich Mistrzostw Okręgu Wielkopolskiego. Multimedalistką zawodów, rozegranych na 50-metrowym basenie Termy Maltańskie, została Julia Maik, która w kategorii open zdobyła 5 krążków.

Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego zwyciężała na dystansach 50 i 200 m stylem dowolnym oraz była druga na 50 m stylem grzbietowym, 50 m delfinem i 200 m stylem zmiennym. W najciekawszym wyścigu zawodów, na 50 m stylem dowolnym, utalentowana pływaczka KKS-u pokonała olimpijkę z Londynu i Rio de Janeiro Annę Dowgiert, uzyskując przy tym świetny czas o26,35.

O ciągłym progresie Julii świadczy fakt, że w pięciu startach ustanowiła trzy rekordy życiowe: na 50 m delfinem oraz 200 m stylem dowolnym i zmiennym. Oprócz medali wywalczonych w rywalizacji open zdobyła również pięć krążków w kategorii zawodniczek 15-16 letnich: złote na 50 i 200 m stylem dowolnym oraz 50 m delfinem i srebrne na 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennympodsumowuje trener Dominik Grudziński.

W kategorii open medale dla KKS-u wywalczyły też Zuzanna Domżol  i Martyna Jakubczak. Pierwsza brylowała na długich dystansach, wygrywając na 800 m stylem dowolnym oraz zdobywając dwa brązowe medale na 400 m stylem dowolnym i zmiennym. Z kolei Martyna była dwukrotnie trzecia: na 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem dowolnym.

W grupie zawodników 15-16 letnich srebro na 400 m stylem dowolnym zdobyła Julia Kantecka, którabyła też trzecia w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem dowolnym. Na najniższym stopniu podium stanął również Mikołaj Biedka, w wyścigu na 50 m delfinem.

W kategorii wiekowej 10-14 lat po dwa medale sięgnął Łukasz Szymański. Podopieczny trenera Jakuba Stefaniaka wywalczył srebro na 200 m stylem grzbietowym i brąz na 50 m stylem grzbietowym.

W sumie reprezentanci KKS-u wywalczyli podczas mistrzostw 21 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 8 brązowych, ale oprócz tego bardzo często plasowali się też w pierwszych dziesiątkach poszczególnych konkurencji: