Strona główna Sport Trzy medale w jeden dzień. Kaliskie kajakarki triumfują w mistrzostwach Polski

Trzy medale w jeden dzień. Kaliskie kajakarki triumfują w mistrzostwach Polski

0
0

Marta Walczykiewicz po raz kolejny sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski w kajakarskim sprincie. Podczas pierwszego dnia rozgrywanych w Poznaniu zawodów zdobyła złoto w swojej koronnej konkurencji K1 200 m. Co ważne, srebrny krążek wywalczyła druga z reprezentantek KTW Kalisz – Katarzyna Kołodziejczyk, która dołożyła też brąz na dystansie 500 m.

Rozgrywane od czwartku na Torze Regatowym Malta w Poznaniu 81. Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym  kaliskie zawodniczki rozpoczęły wyśmienicie. Marta Walczykiewicz po raz kolejny udowodniła, że polska królowa kajakarskiego sprintu jest tylko jedna.  Bez problemu wygrała poranne kwalifikacje (40.585), bezpośrednio awansując do finału A, po czym w ostatecznej rywalizacji nie tylko pokonała wszystkie rywalki, ale też  jako jedyna z finalistek zeszła poniżej 40 sekund (39.753). Wspaniale spisała się także druga z reprezentantek KTW Kalisz – Katarzyna Kołodziejczyk. Podopieczna trenera Radosława Jackowskiego zarówno w eliminacjach, jak i swoim biegu półfinałowym była druga i taką też lokatę zajęła w finałowym starciu, plasując się tuż za klubową koleżanką i tracąc do mistrzyni niespełna dwie sekundy (41.467). Trzecia była  Helena Wiśniewska z Zawiszy Bydgoszcz.

Katarzyna Kołodziejczyk po południu dołożyła jeszcze brąz w kategorii  K1 500m (1:51.464). Wyprzedziły ją tylko reprezentantki KS AZS-AWF Gorzów Karolina Naja (1:50.396) i Anna Puławska (1:49.864). Marta Walczykiewicz z czasem 1:51.856 tym razem uplasowała się tuż za podium.

Tekst: Karina Zachara, fot. Radosław Jackowski