Strona główna Sport Wicemistrzynie za mocne. Siatkarki Energi MKS przegrały w Łodzi [FOTO]

Wicemistrzynie za mocne. Siatkarki Energi MKS przegrały w Łodzi [FOTO]

0
0

Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały wyjazdowe spotkanie z ŁKS-em Commercecon Łódź. Podobnie jak we własnej hali, tak i na parkiecie rywalek zdołały urwać wicemistrzyniom Polski tylko jednego seta. Dwa ostatnie, bardzo udane mecze jakie zespół Jacka Pasińskiego rozegrał z Pałacem Bydgoszcz i Chemikiem Police, pozwalały sądzić, że w pojedynku z łódzkim ŁKS-em kaliszanki stać na sprawienie niespodzianki.

Tymczasem to gospodynie zdobyły komplet punktów, oddając podopiecznym przyjezdnym tylko jedną partię. Pierwszego seta łodzianki rozpoczęły z wysokiego „C”, dość szybko i bez większych problemów odskakując na 11:5. Reakcja trenera Pasińskiego była natychmiastowa i jak się okazało skuteczna. Dwie wykorzystane przerwy i wskazówki przekazane podopiecznym   sprawiły, że z upływem minut różnica punktowa zaczęła maleć. W pewnym momencie przyjezdne złapały kontakt na 16:15, ale końcowe fragmenty tej partii należały do ŁKS-u, który zwyciężył do 19.

Losy meczu zmieniły się diametralnie w drugiej odsłonie. Tym razem to zespół gości już w pierwszych akcjach zaznaczył swoją dominację. Sposobem na rywalki okazał się kaliski blok, a zwłaszcza niezwykle skuteczna w tym elemencie Alicia Ogoms, po której akcjach Energa MKS, zdobywając siedem oczek z rzędu, odjechała gospodyniom na 10:3. Wicemistrzynie Polski nie składały jednak broni i rozpoczęły pogoń za wynikiem. Zabrakło niewiele, by zakończyła się ona sukcesem. Wystarczyło kilka błędów w przyjęciu i nieudane zbicia zawodniczek z Kalisza, a ich przewaga stopniała do dwóch punktów (23:21). Na szczęście przyjezdne zdołały opanować zagrożenie. Kropkę nad „i” postawiła Alicia Ogoms, która po udanej zagrywce Eweliny Janickiej wykorzystała piłkę przechodzącą, ustalając tym samym wynik drugiej partii na 21:25.

Niestety w trzecim i czwartym secie z dobrej gry kaliszanek pozostało niewiele, z kolei  żądnym odwetu za straconą partię łodziankom szło jak po maśle. Jedynie w trzeciej odsłonie podopiecznym Jacka Pasińskiego udało się nawiązać z rywalkami w miarę wyrównaną walkę. Prowadziły nawet 7:5, ale przewagi nie zdołały utrzymać. Ostatecznie przegrały do 14 i kolejnego seta również do 14, a w konsekwencji całe spotkanie 1:3. W najbliższy poniedziałek, w hali Arena, Energa MKS podejmie Radomkę Radom. Początek meczu o godz. 17:30.

Tekst: Karina Zachara, fot. Anna Sawoniuk

Liga Siatkówki Kobiet / runda zasadnicza / 18. kolejka/10 lutego

ŁKS Commercecon Łódź – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:19, 21:25. 25:14, 25:14)

ŁKS Commercecon Łódź – Regiane Bidias, Daria Szczyrba, Monika Bociek, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Wójcik oraz Krystyna Strasz (l), Agata Wawrzyńczyk, Lucie Muhlsteinova.

Energa MKS Kalisz – Alicia Ogoms, Ljubica Kecman, Adrianna Budzoń, Anna Miros, Ewelina Janicka, Ewelina Brzezińska oraz Klaudia Kulig (l), Rebecka Lazic, Katarzyna Wawrzyniak, Natalia Strózik, Aleksandra Cygan, Aleksandra Wańczyk, Kinga Dybek

Wyniki pozostałych spotkań 18. kolejki

DPD Legionovia Legionowo – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 13:25, 23:25)

E.Leclerc Radomka Radom – Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:19, 25:9)

Chemik Police – BKS Profi Credit Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:18, 25:15)

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 22:25, 25:27)

#Volley Wrocław – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:22, 17:25, 25:13, 32:30)

Spotkania 19. kolejki rundy zasadniczej/18 lutego

Energa MKS Kalisz – E.Leclerc Radomka Radom/Kalisz, hala Arena, godz. 17.30, pozostałe mecze (15-17 lutego) #Volley Wrocław – DPD Legionovia Legionowo, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz, Grot Budowlani Łódź – Chemik Police, BKS Profi Credit Bielsko-Biała – ŁKS Commercecon Łódź, Enea PTPS Piła – Developres SkyRes Rzeszów.