Strona główna Aktualności Kalisz. 40-latek był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym

Kalisz. 40-latek był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym

1
0

Nawet 3 lata pozbawienia wolności grożą 40-latkowi, który kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna był tak pijany, że zasnął w samochodzie przed przejazdem kolejowym. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.


W środę, 13 listopada około godziny 1:30 policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej patrolujący rejon dworca kolejowego przy ul. Dworcowej zauważyli pojazd stojący przed otwartym przejazdem kolejowym. Renault miło uruchomiony silnik i włączone światła mijania. Policjanci postanowili sprawdzić, czy kierowca pojazdu nie potrzebuje pomocy. Kiedy podeszli do auta okazał się, że siedzący za kierownicą auta mężczyzna spał.

– Szybko wyszło na jaw, co było powodem „zmęczenia” kierowcy. Przeprowadzone przez policjantów badanie staniu trzeźwości wykazało w organizmie 40-letniego mieszkańca Kalisza blisko 1,5 promila alkoholu – przekazuje portalowi Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że kierowca kilka dni wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy, w związku z kierowaniem pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu.

Materiały tej sprawy już wkrótce trafią do sądu.

Każdy uczestnik ruchu drogowego, a zwłaszcza kierujący samochodem powinien znać przepisy prawa regulujące odpowiedzialność za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu lub nietrzeźwości, dlatego przypominamy:

  • Stan po użyciu alkoholu ma miejsce gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi od 0,2 ‰ do 0,5‰ albo obecności w wydychanym powietrzu od 0,1 mg do 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Jest to wykroczenie zagrożone: grzywną nie niższą niż 2500 zł (maksymalna to 30 tys. zł), aresztem do 30 dni, zakazem prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat.

  • Stan nietrzeźwości zachodzi, gdy zawartość alkoholu w organizmie wynosi lub prowadzi do stężenia we krwi powyżej 0,5 ‰ albo obecności w wydychanym powietrzu powyżej 0,25 mg alkoholu w 1 dm³. Czyn taki jest przestępstwem, za które grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat, zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat oraz kara pieniężna od 5 000 zł do 60 000 zł).

OZA / za KMP Kalisz

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Jeden komentarz

  1. As

    17 listopada 2024 w 12:53

    Jego szczęście, że przed, a nie na…

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Pamiętajmy o bezdomnych! Nocne przymrozki stwarzają realne zagrożenie dla zdrowia i życia

Temperatura powietrza jest coraz niższa. Pojawiające się nocne przymrozki stwarzają realne…