
Wypadek na skrzyżowaniu ul. Skarszewskiej i Dębowej w Kaliszu. Jedno z aut uderzyło w betonowe ogrodzenie prywatnej posesji. Droga jest częściowo zablokowana. Trwają działania służb ratunkowych.
W piątek, 5 września około godziny 14.00 służby ratunkowe w Kaliszu otrzymały zgłoszenie dotyczące zderzenia dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ul. Skarszewskiej z Dębową. Z informacji przekazanych służbom wynikało, że jedno auto, wytrącone z toru jazdy, uderzyło w betonowe ogrodzenie posesji. Na miejsce niezwłocznie skierowano straż pożarną, pogotowie ratunkowe oraz policję.
- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego wynika, że kierowca Toyoty Yaris, wyjeżdżając z parkingu piekarni i włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Forda, który poruszał się ul. Skarszewską od Al. Gen. Sikorskiego w kierunku ul. Długiej – przekazuje portalowi Kalisz24 INFO podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
Okazało się, że sprawcą zdarzenia jest 91-letni mieszkaniec Kalisza. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali go na dodatkowe badania.
PZA