Strona główna Aktualności „Kalisz – kurs na rewitalizację” czyli Centrum Aktywności i woonerfy w Śródmieściu

„Kalisz – kurs na rewitalizację” czyli Centrum Aktywności i woonerfy w Śródmieściu

0
0

Utworzenie Centrum Aktywności Mieszkańców, przebudowa ulic Śródmiejskiej, Zamkowej i Piskorzewskiej oraz rewaloryzacja Plant Miejskich to zadania, które zostaną zrealizowane w ramach projektu „Kalisz – kurs na rewitalizację”, na który Miasto pozyskało dofinansowanie w wysokości 9.687.805,33 zł. Całkowita wartość inwestycji wynosi 14.430.118,35 zł.

20 września br. Zarząd Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyboru projektów do dofinansowania w konkursie na pod działanie 9.2.2 „Rewitalizacja miast i ich dzielnic, terenów wiejskich, poprzemysłowych i powojskowych w ramach ZIT dla rozwoju AKO”. Kaliski projekt uzyskał najwięcej punktów i uplasował się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

projekt nasz uzyskał największą ilość punktów i uplasował się na pierwszym miejscu listy rankingowej projektów wybranych do dofinansowania. Przede wszystkim jest wieloaspektowy, łączący zarówno aspekt społeczny, przestrzenny i środowiskowy. Sam program był poprzedzony szeroko pojętą diagnozą i analizą. Proces ten był bardzo długi, ale oparcia się o ustawę o rewitalizacji nie moglibyśmy robić innych działań, które planujemy – mówiła podczas konferencji prasowej Monika Otrębska-Juszczak, naczelnik Wydziału Strategii i Rozwoju UM w Kaliszu.

Na potrzeby Centrum Aktywności Mieszkańców zostaną zaadaptowane i przebudowane lokale użytkowe mieszczące się przy ul. Podgórze 2-4, gdzie powstanie Dom Sąsiedzki, a także lokal przy ul. Babina 1, gdzie swoją siedzibę będzie miało Centrum Organizacji  Pozarządowych oraz była hala targowa Rogatka, w której działać będzie Akcelerator Kultury. W ramach projektu zostaną zrealizowane także trzy zadania związane z dostosowaniem przestrzeni publicznej do potrzeb mieszkańców: utworzenie tzw. woonerfów na ul. Śródmiejskiej i Zamkowej, przebudowa ulicy Piskorzewskiej, rewaloryzacja Plant Miejskich.

Realizacja projektu przewidziana jest do końca 2020 r.

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Młody łoś zginął na wojewódzkiej „470” w Skarszewie. „Warto zwolnić w rejonach leśnych”

O tym jak niebezpieczne może być spotkanie z dziką zwierzyną przekonał się kierowca, któr…