Strona główna Aktualności Piłkarze Energa MKS Kalisz z trzema punktami na inaugurację sezonu ORLEN Superligi

0
0

Energa MKS Kalisz rozpoczęła nowy sezon ORLEN Superligi od zwycięstwa. Drużyna Rafała Kuptela wygrała w Piotrkowie Trybunalskim, choć mecz był pełen zwrotów akcji. Po dwudziestu minutach to gospodarze prowadzili 11:5 i wydawało się, że mają spotkanie pod kontrolą. Jednak później inicjatywę przejęła Energa, co całkowicie odmieniło losy meczu.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 20. minucie prowadzili sześcioma bramkami – 11:5. Jednak po tym czasie drużyna Piotrkowianina, prowadzona przez Michała Matyjasika, miała problemy ze skutecznością, seryjnie marnując dogodne okazje bramkowe. Od tego momentu gospodarze nie zdobyli już żadnej bramki w pierwszej połowie, podczas gdy Energa MKS Kalisz nie tylko odrobiła straty, ale schodziła na przerwę z trzybramkowym prowadzeniem 14:11. Wynik pierwszej połowy ustalił bezpośrednim rzutem wolnym Vladyslav Dontsov.

Drugą połowę otworzył najbardziej doświadczony zawodnik Piotrkowianina, Roman Pożarek, jednak chwilę później otrzymał dwuminutową karę, co pozwoliło Enerdze na dalsze powiększanie przewagi. W 41. minucie zespół Rafała Kuptela prowadził już 20:13. Do końca spotkania Energa MKS Kalisz kontrolowała przebieg gry, nie dając Piotrkowianinowi szans na odrobienie strat. W drugiej połowie znakomitą formę pokazał Matija Starcevic, który regularnie trafiał do bramki gospodarzy.

– Zaczęliśmy źle, zmarnowaliśmy wiele dogodnych sytuacji, ale później poprawiliśmy grę w obronie, co przyniosło efekty. W drugiej połowie postawiliśmy na szybką, skuteczną kontrę, która okazała się kluczem do zwycięstwa. To bardzo dobra inauguracja sezonu, ale już myślimy o kolejnym meczu z Wybrzeżem Gdańsk ocenił spotkanie obrotowy Energa MKS Kalisz, Mateusz Kus.

Piotrkowianin – Energa MKS Kalisz 22:33 (11:14)

Piotrkowianin: Chmurski, Lewandowski – Wawrzyniak, Krajewski 1, Dróżdż, Matyjasik 2/2, Szopa 5/2, Wadowski, Żyszkiewicz 2, Mastalerz 1, Filipowicz 2, Pożarek 1, Kowalski 1, Grzesik 4, Makowiejew, Rutkowski 3.
Kary: 8 min (Wawrzyniak, Żyszkiewicz, Pożarek, Rutkowski)
Rzuty karne: 4/4

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka, Szczecina – Starcevic 8, Moryń 4, Kowalczyk, Kus 2, Kucharzyk 1, Wróbel 2, Dontsov 2, Michałowicz 4, Molski 1, Bekisz, Fajfer 2/1, Ribeiro 2, Fedeńczak 5.
Kary: 6 min (Moryń, Kus, Wróbel)