Przed sądem ponownie stanął były trener i znany działacz sportowy z Kalisza – Paweł R. Mężczyzna, który w pierwszej instancji został skazany na 4 lata bezwzględnego pozbawienia wolności za przestępstwa o charakterze pedofilskim, nie zgodził się z wyrokiem i złożył apelację.
Sprawa trafiła do sądu drugiej instancji po tym, jak obrona zakwestionowała rozstrzygnięcie zapadłe w pierwszym procesie. W apelacji wskazano m.in. na – zdaniem obrońców – błędy w ocenie materiału dowodowego oraz wnioskowano o zmianę lub uchylenie wyroku.
Według ustaleń śledczych Paweł R. miał dopuścić się czynów o charakterze seksualnym wobec nieletnich. Konkretnie mężczyzna miał wykorzystywać nieletniego zawodnika przez 11 lat. Sprawa wywołała duże poruszenie w środowisku sportowym, ponieważ mężczyzna przez lata był związany z lokalnymi klubami i pracował jako trener młodzieży.
W pierwszej instancji sąd uznał oskarżonego za winnego zarzucanych mu czynów i wymierzył karę 4 lat pozbawienia wolności. Oprócz tego orzeczono również zakaz wykonywania działalności związanej z pracą z dziećmi i młodzieżą.
Paweł R. nie przyznał się do winy i złożył apelację. Sąd Okręgowy w Kaliszu ogłosi wyrok 19 marca. Podczas rozprawy apelacyjnej sąd analizuje zgromadzony materiał dowodowy oraz argumenty obu stron postępowania. Dopiero po ich rozpatrzeniu zapadnie ostateczne rozstrzygnięcie w tej sprawie.
Wyrok sądu drugiej instancji będzie prawomocny. Jeśli sąd utrzyma wcześniejsze rozstrzygnięcie w mocy, Paweł R. będzie musiał odbyć zasądzoną karę pozbawienia wolności.
PZA









