Tegoroczna edycja po raz pierwszy odbędzie się w sąsiedztwie najpiękniejszej kaliskiej fontanny. Samo Święto Ulicy, oprócz niekwestionowanej pozycji lalek, zachęca do prezentacji wszelkiej aktywności artystycznej, twórczej, rękodzielniczej, kolekcjonerskiej oraz każdej innej, w tym oświatowej dla osób w każdym wieku.
Określenie „Święto ludzi z pasją” wraz z mottem „W Starym Kinie” ma ośmielić uczestników i stworzyć warunki do uruchomienia pokładów wyobraźni i kreatywności, potwierdzając tym samym inność oraz wyjątkowość imprezy. Przychodząc tu wystylizowanym na postać z filmu, bajki czy estrady wzbudzisz podziw i zachwyt. To też dobra okazja do zrobienia sobie niepowtarzalnego zdjęcia z ciekawą osobą, znanym aktorem, zabytkowym pojazdem czy ciekawym eksponatem. Przykładem tego może być kataryniarz przybywający do Kalisza aż z Jeleniej Góry.
Swój udział w Święcie Ulicy Niecałej w Kaliszu zapowiedziało już ponad 90 wystawców. Zobaczymy między innymi prezentacje: Uniwersytetu Trzeciego Wieku z dorobkiem artystycznym, PWSZ w Kaliszu z zaułkiem naukowym, Stowarzyszenie Strzeleckie Bellona z zabytkami oraz monstrualną wojskową ciężarówką, Szkołę Tańca Sieraszewski z „nauką błyskawiczną”, Bibliotekę Kaliską z wystawą fotograficzną o tematyce Kalisza czy Muzeum Ziemi Kaliskiej z próbką swych zbiorów i ofertą dla najmłodszych. Będą także stoiska z lalkami, malarzy, rękodzielników, stoiska pasjonatów, zbieraczy starych przedmiotów, hafciarzy, decoupażystów, metaloplastyków, sutaszystów, propagatorów zdrowia i pasjonatów żywności. Będą też pszczelarze ze słynnym szklanym ulem oraz stoisko ze strojami.
Odwiedzi nas również Pan Andrzej Roszkiewicz znany i ceniony kolekcjoner zabytkowych pojazdów oraz przedmiotów lat minionych. Zobaczymy kilka zabytkowych taksometrów, aparaty i projektory. Jednak główną atrakcją oprócz bicykla będzie Citroen 2 CV rozsławiony przez Louis de Funesa w jednej w komedii oraz Chevrolet Corvette Daytona z 1979 roku. Brzmi nieziemsko i wygląda obłędnie. Przybędzie także Pan Paweł Sławiński swym pięknym białym Roll-sem, właściciel firmy przywracającej blask zabytkowym pojazdom. Spodziewamy się także udziału kaliskich kolekcjonerów zabytkowych pojazdów.
W ogrodzie „Domu Pod Aniołami” swe prace zaprezentują osoby niepełnosprawne z grupy „Tęcza” z MDK w Kaliszu. Tętniącego życiem stoiska spodziewamy się za sprawą Warsztatów artystyczno muzycznych – Grupy Sportowo Kulturalnej „MISZ-MASZ”. Tutaj zobaczymy też stoisko wychowanków Kaliskiego Domu Dziecka, Stowarzyszenie „Stacja Inspiracji” oraz Klub Fantastyki „ARKHAM”. W zaułku znajdującym się naprzeciw, najmłodsi z pewnością zainteresują się ofertą znanego wszystkim „Uciechowa” oraz Szkoły Przedsiębiorczości „Smart”. Swą bazę wypadową będzie tu miał znany i lubiany kaliski klaun „LEOPOLD”.
Dzieciom dedykowana jest także cała scena przy rondzie, gdzie oprócz popisów wokalnych i tanecznych, indywidualnych i przedszkolnych, pokazów szkół śpiewu, tańca i nauki gry na instrumentach zobaczymy znanego i cenionego aktora Pana Mieczysława Hryniewicza, który specjalnie dla dzieci przeczyta ciekawą bajkę.
Korzystając z tej sceny dorośli miłośnicy tańca będą mogli po raz pierwszy na Święcie Ulicy Niecałej zarazić się bakcylem tańca. A wszystko to dzięki pięciu prezentacjom kilku tańców o pełnych godzinach 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 i 16.00. Po cogodzinnych pokazach obok sceny zainteresowani będą mogli skorzystać z rad i podpowiedzi doświadczonych instruktorów tańca.
Scena przy Komodzie nie zamilknie ani na chwilę, między innymi za sprawą fortepianu przygotowanego przez firmę Schimmel. Jego dźwięki w repertuarze muzyki klezmerskiej usłyszymy od godziny 11.00. O godzinie 12.00 „KAMIL PYREK – BAND” w swingujących piosenkach lat 20 i 30-tych rozpocznie występy zespołów. Zobaczymy program Szkoły Music Store, Mini koncert Pracowników Firmy Schimmel oraz Kaliską Formację „Marek i Przyjaciele” w autorskim programie. Gwiazdą sceny będzie Maciej Klociński w repertuarze muzyki filmowej lat międzywojennych – i nie tylko.
Z okazji Święta Ulicy Niecałej zorganizowany zostanie Turniej Szachowy – pod wodzą mistrza Macieja Sroczyńskiego, tenisa stołowego KTS oraz „koło fortuny” – konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na stoisku Straży Miejskiej.
Tegoroczna edycja wzbogacona jest przez stoiska Policji, Straży Miejskiej oraz Straży Pożarnej, oferujących porady w najbardziej aktualnych tematach dotyczących bezpieczeństwa oraz zagrożeń dnia codziennego. Tematy cyberprzestępczości, dopalaczy, to domena specjalistów z policji. Bezpieczeństwo pożarowe to problem nas wszystkich. Dlatego mini wystawa sprzętu i porady strażaków będą okazją do zadawania pytań w tym zakresie. Straż Miejska oprócz znakowania rowerów i przedmiotów wartościowych zaprasza na pogadanki o problematyce ochrony środowiska oraz demonstracji z wykorzystaniem alko-gogli.
Tradycyjnie o godzinie 10.00 rozpocznie się otwarta msza prawosławna celebrowana przez biskupa. Zaś o godzinie 14.00 wystąpi chór Diecezji Łódzkiej. Od godziny 18.00 do 22.00 na scenie przy rondzie zobaczymy koncerty zespołów w ramach imprezy towarzyszącej „Fanaria”.