Trzecia Droga, partia działająca w Kaliszu, ma ambitne plany dotyczące wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Kandydaci z listy Trzeciej Drogi przedstawili konkretne pomysły na to, jak zwiększyć bezpieczeństwo i wspierać kaliskich przedsiębiorców. Oto niektóre z ich inicjatyw.
Jednym z pomysłów jest Rada Przedsiębiorców. Trzecia Droga chce reaktywować Radę Przedsiębiorców przy prezydencie miasta Kalisza. Ta rada miałaby za zadanie współtworzyć strategię wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.
– Chcemy stworzyć partnerskie relacje samorządu z przedsiębiorcami. W tym obszarze wiele jest do zrobienia w Kaliszu i jesteśmy w stanie zaproponować konkretne rozwiązania. Chcemy reaktywować Radę Przedsiębiorców przy prezydencie miasta Kalisza. Wiemy, że taka rada istniała w poprzedniej kadencji. W tej kadencji prezydent Krystian Kinastowski zrezygnował ze współpracy z radą – mówił podczas konferencji prasowej Eskan Darwich.
Kolejnym punktem programowym będzie promocja produktów lokalnych. Przedsiębiorcy w Kaliszu, którzy produkują na terenie miasta, nie mieli dotychczas wystarczającego wsparcia. Trzecia Droga planuje uruchomić program promocji produktów lokalnych, aby wspomóc małe firmy i umożliwić im rozwinięcie skrzydeł.
– Uruchomimy program promocji produktów lokalnych. Do tej pory przedsiębiorcy, którzy mają firmy w Kaliszu, którzy produkują w Kaliszu, nie mieli praktycznie żadnego wsparcia. Dlatego uruchamiamy konkretny program dla przedsiębiorców i produktów lokalnych – dodaje kandydat na prezydenta Miasta Kalisza z ramienia Trzeciej Drogi.
Dopasowanie kształcenia zawodowego: Partia dąży do dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb lokalnego rynku pracy. Współpraca z lokalnymi przedsiębiorcami oraz przywrócenie relacji z Inkubatorem Przedsiębiorczości i Regionalną Izbą Gospodarczą są kluczowe w tym obszarze.
Współpraca z miastami partnerskimi. Trzecia Droga planuje wzmocnić współpracę z miastami partnerskimi oraz budować relacje biznesowe, które przyczynią się do rozwoju lokalnych firm.
– Przedsiębiorcy kaliscy to największy pracodawca w mieście. Zatrudniają najwięcej osób i najwięcej dzięki nim wpływa do kasy miasta. Ponad 200 mln zł wpływa z podatków PIT i CIT. To największy pracodawca, z którym nie ma dialogu. Polska 2050 od dawna mówi o przedsiębiorczości, że trzeba ją wspomagać. Wiele punktów ogłoszonych zostało w trakcie wyborów parlamentarnych – mówił Tomasz Grochowski, kandydat do Rady Miasta Kalisza. – Mam wrażenie, że władze boi się przedsiębiorców, a tu nie ma się czego bać. Przedsiębiorcy oczekują dialogu. Dialog i partnerskie traktowanie to podstawa do bycia partnerem przedsiębiorców. Warto prowadzić dialog i rozmawiać o tematach nurtujących przedsiębiorców.
Dofinansowanie inicjatyw. Partia przeznaczy 500 tysięcy złotych na dofinansowanie inicjatyw wspierających przedsiębiorców, takich jak targi czy misje gospodarcze.
Trzecia Droga jest przekonana, że dialog i partnerskie traktowanie są kluczowe dla efektywnej współpracy z przedsiębiorcami. Ich plany mają na celu stworzenie korzystnego środowiska dla lokalnych firm i zwiększenie ich konkurencyjności.
PZA