Strona główna Sport Srebro i brąz dla juniorów z klubu MMA Tornado Kalisz

Srebro i brąz dla juniorów z klubu MMA Tornado Kalisz

0
0

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 lutego w Luboniu pod Poznaniem odbyła się największa impreza chwytanych sportów walki w kraju . 8 Mistrzostwa Polski Jiu Jitsu no gi, w której startują co roku zawodnicy brazylijskiego Jiu Jitsu, zapasów, judo oraz sambo. W poznańskim evencie wystartowało także 8 reprezentantów MMA Tornado Kalisz, juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

Najskuteczniejsi z kaliszan okazali się juniorzy, zdobywając 2 medale. Vice Mistrzem Polski w kategorii ciężkiej juniorów został uczeń Szkoły Podstawowej nr. 18 w Kaliszu, 16-letni Wiktor Cegła, który dopiero w walce finałowej przegrał decyzją sędziowską (remis na punkty), ze 110 kg czarnoskórym Michałem Joelem z Solo Team Namysłów.

Różnica wagi między zawodnikami wynosiła aż 20 kg. Wiktor, będący aktualnym brązowym medalistą w MMA juniorów młodszych bez kompleksów przystąpił do tego pojedynku. Brązowy medal dla Tornado w kat. juniorów do 71,5 kg zdobył także były karateka Jakub Kopeć, który bardzo solidnie przepracował sezon przygotowawczy do tej imprezy – w ubiegłym roku meldował się tuż za podium na imprezach najwyższej rangi.

Uczeń II LO w Kaliszu wygrał na punkty i przez poddanie swoje walki eliminacyjne ,ulegając tylko późniejszemu zwycięzcy tych zawodów. W kategorii tej startowali także dwaj inni reprezentanci MMA Tornado Kalisz Dawid Królak i Bartosz Śmietański. Obaj utytułowani już młodzi zawodnicy nie przepracowali jednak z różnych względów odpowiednio sezonu zimowego, czego efektem były przegrane na punkty walki eliminacyjne. – W juniorach młodszych w kadrze Tornado znalazł się również Jakub Szymkowiak – był to jednak dla niego start na przetarcie i zdobycie doświadczenia turniejowego. Kuba przegrał na punkty swoja walkę z mocniejszym rywalem. Podczas zawodów, młodych zawodników z Tornado zapaśniczo i parterowo rozgrzewał kaliski profesjonalny zawodnik MMA, Norbert Wątrobski – mówi Marcin Małecki.

– Bardzo dobrze zaprezentował się za to 17-letni Sebastian Kuźmiński, który rywalizował już w kat. seniorów. Sebastian dotarł aż do 1/4 finałów, i po mocno kontrowersyjnej decyzji sędziów uległ 23-letniemu rywalowi z Wrocławia. Szkoda, bo byłby trzeci medal dla Kalisza. W kategorii seniorów wyższych pasów startowali także Robert Paluszczak i Jan Kaźmierczak. Robert przegrał nieznacznie na punkty swoją walkę eliminacyjną. Janek natomiast został zdyskwalifikowany za próbę wykorzystania niedozwolonej na tym turnieju dźwigni na nogę. – dodaje Małecki

Kaźmierczak walczył z ubiegłorocznym medalistą tej imprezy i jak się okazało, późniejszym Mistrzem Polski 2018. Tak więc kto wie, jak daleko zaszedłby kaliszanin gdyby nie dyskwalifikacja. W Mistrzostwach Polski w Luboniu k. Poznania wystartowało ponad tysiąc zawodniczek i zawodników z Polski, Norwegii i Wielkiej Brytanii.