Tragiczny wypadek na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. W środę rano, z okna jednego z oddziałów placówki wyskoczył 74-letni pacjent. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Zginął na miejscu.
W środę, 10 lutego po godzinie 6.00 rano, na terenie Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego im. Ludwika Perzyny w Kaliszu doszło do skutecznej próby samobójczej. Jak poinformował portal Kalisz24 INFO Paweł Gawroński, rzecznik prasowy placówki, 74-letni mężczyzna był pacjentem szpitala.
– Życia mężczyzny niestety nie udało się uratować. 74-latek poniósł śmierć na miejscu. Trwa ustalanie dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Na tą chwilę nie mogę udzielić więcej informacji.
Na miejscu niezbędna okazała się interwencja straż pożarnej, ponieważ ciało mężczyzny znajdowało się na 5 piętrze budynku szpitala, czyli na szerszej części całego okręgu.
– informację o skutecznej próbie samobójczej otrzymaliśmy w środę, 10 lutego o godzinie 6.37. Na miejsce zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu. Po wstępnym rozpoznaniu i zabezpieczeniu miejsca zdarzenia podjęto decyzję o rozstawieniu drabiny mechanicznej, jednak nie została ona użyta ze względu na możliwy i łatwy dostęp do mężczyzny przez drzwi techniczne, umożliwiające wejście na dach, na wysokość 4/5 piętra – przekazał mł. kpt. Szymon Zieliński, pierwszy oficer prasowy KM PSP w Kaliszu.
Antydepresyjny Telefon Forum Przeciwko Depresji (22) 594 91 00
Forum Przeciw Depresji prowadzi Antydepresyjny Telefon pod numerem (22) 594 91 00 czynny w każdą środę i czwartek od 17.00 do 19.00 (koszt połączenia jak na numer stacjonarny wg taryfy operatora telefonicznego).
Więcej o projekcie na stronie: https://forumprzeciwdepresji.pl/wazne-telefony-antydepresyjne
Telefon zaufania dla dzieci 116 111
116 111 to pierwszy bezpłatny i ogólnopolski telefon zaufania dla młodych ludzi, który prowadzi Fundacja „Dajemy Dzieciom Siłę”. Z konsultantami Telefonu Zaufania 116 111 można się podzielić swoimi troskami i problemami. Celem działania jest również poprawa samopoczucia, a często – bezpieczeństwa dzwoniących. Kontakt z konsultantami Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest dla wielu młodych osób pierwszą szansą na powiedzenie o swoich problemach, m.in. depresji, samookaleczeniach czy obniżonym nastroju, uzyskanie wsparcia w trudnych chwilach i dostrzeżenie dorosłych – rodziców i profesjonalistów, którzy mogą pomóc w rozwiązaniu kłopotów.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 jest czynny codziennie od 12:00 do 22:00, a z jego konsultantami można się również skontaktować wysyłając anonimową wiadomość online przez www.116111.pl/napisz. Więcej informacji: www.116111.pl