Strona główna Sport Alicja Tchórz, świeżo upieczona mistrzyni Europy spotkała się z prezydentem Kinastowskim

0
0

Pochodząca z Kalisza pływaczka, Alicja Tchórz, w poniedziałek, 23 grudnia odwiedziła kaliski ratusz. Świeżo upieczona mistrzyni Europy spotkała się z prezydentem Krystianem Kinastowskim.

Alicja Tchórz już od kilku lat jest podstawową zawodniczką polskiej kadry. Podczas niedawnych mistrzostw Europy, które odbyły się w Glasgow, zdobyła dwa medale. Najpierw w wyścigu na 50 metrów stylem grzbietowym zajęła trzecie miejsce i zgarnęła brąz. Następnie razem z koleżankami ze sztafety 4×50 m stylem zmiennym sięgnęła po złoto.

Podczas rozmowy z prezydentem Krystianem Kinastowskim, pływaczka poruszała jednak nie tylko tematy zawodów. Mistrzyni Europy i włodarz Kalisza dyskutowali o treningach, dietach sportowców oraz o edukacji pochodzącej z naszego miasta mistrzyni. Alicja Tchórz ze znakomitymi rezultatami łączy bowiem sport zawodowy ze studiami wyższymi – najpierw ukończyła zarządzenie inżynierią produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a teraz dąży do uzyskania tytułu doktorskiego.