Strona główna Aktualności AWS Energa Szczypiorno Kalisz przegrywa z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 22:29 (10:13)

0
0

Zawodniczki AWS Energa Szczypiorno Kalisz przegrały we własnej hali z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 22:29 (10:13) i żegnają się z rywalizacją o ORLEN Puchar Polski na 1/8 finału.

Mecz rozpoczęły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego, jednak wynik spotkania otworzyły kaliszanki, a konkretnie Daria Miłek. Chwilę później odpowiedziała Karolina Mokrzka. Po bramkach Wiktorii Gliwińskiej i Oleksanrdy Zamyshliak kaliszanki w 4. minucie prowadziły 3:1. Przyjezdne jednak szybko dogoniły wynik i w 7. minucie, po bramce Sylwii Radushko na tablicy był już remis 4:4. W ciągu następnych czterech minut obie drużyny grały bramka za bramkę – w 11. minucie 6:6. Przez następne trzy minuty zarówno AWS Energa Szczypiorno Kalisz jak i Piotrcovia nie mogły pokonać bramkarek rywalek. Niemoc szybciej przełamały piotrkowianki, a konkretnie Justyna Świerczek.

W 18. minucie przejezdne za sprawą Darii Grobelnej wyszły na dwubramkowe prowadzenie – 6:8. Kaliszanki przełamały się dopiero po 10 minutach – do pustej bramki rzuciła Martyna Borysławska, a chwilę później znów był remis za sprawą Katarzyny Wilczek. W 22. minucie na tablicy było 8:8. Dwie minuty później Sylwia Lisewska wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. W 24. minucie przy stanie 9:8 o czas poprosiła trenerka gości Agata Cecotka. Po powrocie na boisko dwie minuty kary otrzymała Małgorzata Kisiel-Stężała. Chwilę później karę wykluczenia otrzymała Oleksandra Zamyshliak. Mimo problemów gospodyń w 27. minucie był remis 10:10. Kaliszanki jednak nadal popełniały błędy i otrzymywały kary – Oleksandra Zamyshliak za szybko wróciła na boisko, a w 29. minucie Daria Miłek sfaulowała rzucającą na 10:12 Oliwię Szczepanek. Pierwsza połowa zakończyła się ostatecznie trzybramową przewagą przyjezdnych – 10:13.

Drugą połowę lepiej otworzyły zawodniczki z Piotrkowa Trybunalskiego – po bramkach Justyny Świerczek oraz Tatjany Trbovic w 35. minucie prowadziły 10:15. Gospodynie jednak szybko wzięły się za odrabianie strat i minutę później po bramkach Oleksndry Zamyshliak, Mileny Kaczmarek oraz Martyny Borysławskiej zmniejszyły stratę do dwóch trafień – 13:15. W ciągu następnych trzech minut piotrkowianki znów powiększyły przewagę – tym razem do czterech trafień – 14:18. Następne osiem minut to wyrównana gra obu drużyn, w 47. minucie przyjezdne nadal miały cztery bramki przewagi – 18:22. W ciągu następnych sześciu minut Piotrcovia powiększyła przewagę do siedmiu trafień – w 53. minucie było 19:26. Przyjezdne utrzymały przewagę do samego końca i wygrały ostatecznie 22:29.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 22:29 (10:13)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Kukharchyk, Prudzienica – Pilitowska, Zamyshliak 4, Kisiel-Stężała, Lisewska 3, Stanisławczyk 1, Miłek 3, Gliwińska 3, Wilczek 3, Kaczmarek 1, Borysławska 4

Kary: 10 minut (4 minuty – Zamyshliak, po 2 minuty – Kisiel-Stężała, Miłek, Kaczmarek)

Karne: 2/2

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Suliga, Sarnecka – Gadzina 3, Świerczek 5, Radushko 1, Polaskova 3, Królikowska 3, Grobelna 2, Mokrzka 6, Sobecka 2, Szczepanek, Trboviv 2, Waga, Martins Schneider

Kary: 4 minuty (Świerczek, Polaskova)