Strona główna Aktualności Blisko 200 biegaczy wystartowało w ramach IV Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km [FOTO]

0
0

Za nami drugi bieg zaliczany do Grand Prix Ziemi Kaliskiej. Blisko 200 biegaczy wystartowało na terenach rekreacyjnych w Starym Kiączynie w ramach IV Biegu Tribecco Stawiszyn 5-10-15 km. Najszybciej dystans główny, 15 kilometrów, pokonał Maciej Kardas z klubu MM Running Team, który zanotował czas 53:27.

Drugi był Daniel Napierała z Opatówka (55:15), a trzeci Tomasz Perliński z Kalisza (56:19). Najszybsza w stawce kobiet była Martyna Czerwik z Głogowa, która uporała się z 15-kilometrową trasą w 1:03:35. Głogowianka wyprzedziła reprezentantkę Drużyny Powiatu Kaliskiego, Justynę Matczak, która pokonała trasę w 1:10:22. Trzecia w stawce kobiet była Katarzyna Korniewicz (Kalisz), która pokonała trzy pętle w Starym Kiączynie w czasie 1:12:57.

Warto zaznaczyć, że w niedzielne południe wysoką dyspozycję zaprezentował jeszcze jeden reprezentant samorządowej Drużyny Powiatu Kaliskiego, Piotr Korzekwa. Kaliski biegacz uzyskał czas 59:24, co pozwoliło na zajęcia 9. Miejsce w klasyfikacji Open Mężczyzn i 3. Miejsca w kategorii M40.

Do klasyfikacji Grand Prix Ziemi Kaliskiej 2022 zaliczano dystans 15 kilometrów, ale biegacze mogli zmierzyć się także z krótszymi dystansami – 5 lub 10 km. W zmaganiach na 5 kilometrów najlepiej poradził sobie Marcin Balcerzak z Czerminka (19:38), który wyprzedził Jarosława Rózgę (20:43) i Artura Jaśniewskiego z Pleszewa (20:58). Wśród kobiet najszybsza była zawodniczka ze Zbierska – Malwina Chojnacka, a za nią na metę wpadły: Klaudia Szymczak (Zagórów) i Sylwia Stodolna (Kalisz).

Biegacze mogli również zmierzyć się z dystansem 10 km. Z tej sposobności skorzystało łącznie 16 zawodników. Zwyciężył Przemek Jamroszczyk z Sośnicy (41:46), a później na linię mety wbiegł Grzesiek Matuszak z Drużyny Powiatu Kaliskiego (42:38). Trzecie miejsce zajął Tomasz Kowański z Pleszewa (45:09). Najlepsza z kobiet była pleszewianka – Aleksandra Kowańska (49:43). Drugie miejsce zajęła Malwina Chrytrowska z Pleszewa, a trzecie Olena Kapkan z Kalisza.

W Starym Kiączynie odbyły się także biegi dziecięco-młodzieżowe, które poprzedzały zmagania dorosłych. W zmaganiach w najmłodszym wydaniu emocji było mnóstwo, bo dzieci wkładały w biegi całe serca. Tu nie było miejsca na żadne kalkulacje. Dzieci, ku uciesze rodziców, dawały z siebie wszystko i stworzyły pasjonujące widowisko sportowe.