Strona główna Sport Brąz w Kraśniku. Olaf Pera na podium mistrzostw Polski w boksie olimpijskim

Brąz w Kraśniku. Olaf Pera na podium mistrzostw Polski w boksie olimpijskim

0
0

Olaf Pera, zawodnik KS Ziętek Team Kalisz, zdobył brązowy medal mistrzostw Polski kadetów w boksie olimpijskim. Kaliski pięściarz stanął na podium podczas finałowego turnieju XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbył się w Kraśniku.

W turnieju finałowym OOM, czyli mistrzostw Polski kadetów wzięło udział 100 pięściarzy z 65 klubów. Medalistów wyłoniono w 13 kategoriach wagowych. Boksujący w kategorii wagowej +80 kg Pera w pierwszej walce pokonał jednogłośnie na punkty Piotra Orzechowskiego (BKS Radomiak Radom), czym zagwarantował sobie miejsce w strefie medalowej. W półfinałowym pojedynku sędziowie lepiej ocenili występ jego rywala – Mikołaja Brzezińskiego z KS Boxing Team Chojnice, późniejszego mistrza kraju – tak więc reprezentant Ziętek Team zdobył ostatecznie brązowy krążek.

Walka toczyła się na wyjątkowo wyrównanym poziomie. Możemy się pokusić o stwierdzenie, iż jeśli werdykt byłby na korzyść drugiej strony, to przeciwny narożnik nie miałby powodu do wnoszenia pretensji. Jesteśmy przekonani, że Olafa stać na zdecydowanie lepsze pojedynki, dlatego też czekamy na szybki rewanż – skomentował trener Mariusz Ziętek.

Drugi z przedstawicieli kaliskiego klubu, Bartosz Biadała (kat. do 57 kg), zakończył udział w zawodach na ćwierćfinale.