Strona główna Sport Dobre przyjęcie to za mało. Siatkarki Energi MKS przegrały z Developres Rzeszów [FOTO]

0
0

Wprawdzie spisały się lepiej niż przed kilkoma dniami w  Radomiu, ale nie na tyle dobrze by pokonać doświadczone rywalki.  Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały środowe spotkanie z Developres SkyRes Rzeszów 0:3. Był to ostatni w tym roku mecz podopiecznych Mariusza Wiktorowicza we własnej hali.

Owszem, mecz był nieporównywalnie lepszy od tego niedzielnego. Niestety, mimo iż w wielu momentach kaliski beniaminek dzielnie stawiał czoła ekipie z Rzeszowa mając nadzieję, że zdoła urwać choćby seta, doświadczenie rywalek wzięło górę. – Jesteśmy po raz kolejny źli, smutni, bo przegraliśmy mecz bez wygranego seta. Jeśli chodzi o samą grę to była ona zdecydowanie lepsza niż w Radomiu. Pocieszające może być to, że wygraliśmy z Developresem w przyjęciu, ale niestety zabrakło nam cierpliwości i dokładności w ataku oraz spokojnych wyborów. To między innymi zaważyło na wynikach poszczególnych setów – podsumował trener Mariusz Wiktorowicz.

Kaliszanki rozpoczęły obiecująco. W pierwszym secie prowadziły 4:0 i 6:2, ale niestety szybko tę przewagę straciły. Rywalki wyrównały na 6:6 i tylko do stanu 15:15 pozwoliły gospodyniom na w miarę wyrównaną grę. Ostatecznie przyjezdne wygrały do 19, a dwie kolejne partie do 21 i 20.

– Po meczu z Radomiem zresetowałyśmy głowy. Wiedziałyśmy, że przeciwnik będzie dużo trudniejszy i że bardziej powinnyśmy się skupić na własnym graniu, a nie patrzeć na rywala. Myślę, że braku walki w tym meczu nikt nie powinien nam zarzucić. Na pewno chciałyśmy ugrać jak najwięcej, ale nie udało się urwać nawet jednego seta. Mam nadzieję, że z rewanżu w Rzeszowie wyciągniemy znacznie więcej – skomentowała Anna Głowiak, libero kaliskiej drużyny.

– Można powiedzieć, że doszliśmy do ściany, ale w takich momentach nie wolno się załamywać i zwieszać głów, tylko w każdym kolejnym meczu wyjść od początku z determinacją, zaangażowaniem i przekonaniem, że można wygrać. Dla mnie każdy mecz to nowy rozdział, nowa historia. Z każdej porażki trzeba wyciągać wnioski, ale nie ma sensu ich zbyt długo  rozpamiętywać – dodaje szkoleniowiec kaliskiej ekipy.

Meczem z Developresem kaliski zespół zakończył tegoroczne występy we własnej hali, ale jeszcze w grudniu rozegra trzy spotkania na wyjeździe. To najbliższe odbędzie się już w piątek w Pile, z tamtejszym PTPS-em. Transmisję z tego pojedynku przeprowadzi stacja Polsat Sport. Początek o godzinie 17.30.

Środowe spotkanie upłynęło nie tylko pod znakiem sportowych emocji. Rozstrzygnięty został również, ogłoszony przez kaliski klub, świąteczny konkurs dla szkół. Zadaniem młodych kibiców było zaprezentowanie się  jak najliczniej i w najbardziej oryginalny, widoczny i słyszalny sposób podczas meczu z Developres Rzeszów. Nagrodą dla zwycięzców jest trening z siatkarkami lub szczypiornistami Energi MKS Kalisz. A nagrody trafiły do: Szkoły Podstawowej w Russowie, Szkoła Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu i Szkoły w Żychlinie.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Liga Siatkówki Kobiet / runda zasadnicza

9. kolejka/12 grudnia

Energa MKS Kalisz – Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (19:25, 21:25, 20:25)

Energa MKS Kalisz – Ewelina Janicka, Natalia Strózik, Adrianna Budzoń, Alicia Ogoms, Ljubica Kecman, Rebecka Lazic oraz Anna Głowiak (l), Klaudia Kulig (l), Aleksandra Wańczyk, Kinga Dybek, Aleksandra Cygan, Małgorzata Sobolewska.

Developres SkyRes Rzeszów – Kamila Witkowska, Magdalena Hawryła, Jelena Blagojević, Petya Barakowa, Michaela Mlejnkova, Katarzyna Zaroślińska oraz Agata Sawicka (l), Dorota Medyńska (l), Katarzyna Żabińska, Agnieszka Rabka, Kinga Hatala.

MVP: Petya Barakowa (Developres)

Wyniki pozostałych spotkań 9. kolejki

Enea PTPS Piła – DPD Legionovia Legionowo 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – E. Leclerc Radomka Radom 1:3 (23:25, 25:16, 24:26, 18:25)

Grot Budowlani Łódź – Commercecon ŁKS Łódź czwartek 20.30

KSZO Ostrowiec Św. – Chemik Police 0:3 (12:25, 19:25, 16:25)

#Volley Wrocław – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 1:3 (18:25, 23:25, 25:18, 18:25)