W sobotę, 23 listopada odbędzie się 15. edycja Dnia Otwartego Notariatu – ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, w czasie której każdy może bezpłatnie skonsultować się z notariuszem. Temat przewodni brzmi „Jak uniknąć konfliktów majątkowych w rodzinie”.
Ten temat jest kluczowy w kontekście dziedziczenia, przekazywania majątku i zabezpieczenia bliskich. Co warto wiedzieć?
Dzień Otwarty Notariatu to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy o nierzadko skomplikowanych zagadnieniach prawnych, ale także okazja do przemyślenia, jak zabezpieczyć finansowo siebie i swoją rodzinę. W programie tegorocznej edycji szczególne miejsce zajmą tematy takie jak:
- uzyskanie zachowku,
- ustanowienie pełnomocnika,
- zrzeczenie się dziedziczenia,
- sporządzenie testamentu,
- umowa darowizny,
- umowa o dożywocie,
- umowy majątkowe małżeńskie.
Notariusze w przystępny sposób wyjaśnią skutki prawne tych – i innych – czynności oraz doradzą, jak zabezpieczyć majątek rodziny, by uniknąć w przyszłości niepotrzebnych konfliktów oraz negatywnych konsekwencji podjętych decyzji.
Zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny
Jak mówi not. Dariusz Rodecki, koordynator DON w Kaliszu, Dzień Otwarty Notariatu to wyjątkowa okazja, by uzyskać fachową pomoc w kwestiach takich jak dziedziczenie, zabezpieczenie majątku i regulowanie spraw majątkowych. Spotkanie z notariuszem pomoże uporządkować formalności, dzięki którym zadbasz o przyszłość swoją i swoich bliskich.
Jak dołączyć?
stacjonarnie: Uniwersytet Kaliski, ul. Nowy Świat 4 (budynek Rektoratu, sala prof. Glinkowskiego)
telefonicznie: pod numerem 42 / 620 09 05
online: na żywo na Facebooku Porozmawiaj z Notariuszem, z możliwością zadawania pytań przez formularz na stronie www.porozmawiajznotariuszem.pl oraz na czacie (Messenger).
Dzień Otwarty Notariatu jest najważniejszą akcją społeczną samorządu notarialnego, która z każdym rokiem przyciąga tysiące Polaków, chcących zgłębić tematykę prawną związaną z majątkiem rodzinnym. Skorzystaj z tej możliwości i rozwiej swoje wątpliwości – to Twoja szansa na rozmowę z ekspertem bez żadnych kosztów!
OZA / za Krajowa Rada Notarialna