Strona główna Aktualności Emocjonujące spotkanie w Kaliszu. CKGHM Chrobry Głogów pokonuje Energę MKS 24:28 (11:16)

0
0

KGHM Chrobry Głogów wygrał w Kalisz Arenie z miejscowym Energa MKS-em 24:28 (11:16). MVP spotkania został wybrany bramkarz Chrobrego Rafał Stachera, który w tym meczu bronił na poziomie 36 proc.

Początek spotkania był wyrównany. Po 10. minutach kaliszanie prowadzili 5:4. Jednak gra toczyła się bramka za bramkę – na trafienie gospodarzy odpowiadali głogowianie. W 12. minucie na tablicy mieliśmy 6:6. W 16. minucie głogowianie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, jednak już minutę później znów był remis – 8:8.

W 20. minucie goście znów prowadzili dwoma trafieniami – 8:10. W bramce Chrobrego uruchomił się Rafał Stachera. Po kolejnych czterech minutach głogowianie podwyższyli swoją przewagę o jedno trafienie – 9:12. Kaliszanie zaczęli odrabiać straty . W 27. minucie za sprawą bramki Mateusza Kusa było 11:12, jednak głogowianie minutę później po bramce Jakuba Orpika i szybkiej kontrze Pawła Paterka znów mieli trzy bramki przewagi – 11:14.

Ostanie akcje pierwszej połowy należały do gości. Znów za sprawą bramek Pawła Paterka i Jakuba Orpika głogowianie schodzili z pięciobramkową przewagą 11:16. Dodatkowo przy bramce Orpika faulował Patryk Biernacki, który otrzymał 2 minuty kary więc drugą część spotkania kaliszanie zaczęli w osłabieniu.

Drugą połowę rzutem do pustej bramki otworzył Wojciech Styrcz. Minutę później na 11:18 podwyższył Paweł Paterek. Kaliszanie nie mogli pokonać dobrze dysponowanego w bramce Rafała Stachery. Niemoc gospodarzy w 36. minucie z rzutu karnego przełamał Matija Starcević – na tablicy widniał wtedy wynik 12:18. Gra się nieco wyrównała – głogowianinie utrzymywali sześciobramkową przewagę. W 40. minucie na tablicy było 14:20. Kolejne pięć minut nie przyniosło zmiany – nadal była przewaga sześciu bramek gości – 45. minuta 17:23.

Po bramce Bekisza kaliszanie zniwelowali stratę do pięciu trafień – 18:23. W 48. minucie o czas poprosił szkoleniowiec MKS-u Rafał Kuptel. Chwilę później na 19:23 rzucił Maciej Pilitowski. Dobre obrony notowali zarówno Jan Hrdlicka jak i Rafał Stachera. Kaliszanie starali się przełamać głogowian w ostatnich 10. minutach, ale nie byli w stanie doskoczyć do rywali. Na dodatek gospodarze kończyli mecz w potrójnym osłabieniu po dwóch minutach dla Patryka Biernackiego, a następnie dla Mateusza Kusa i Macieja Pilitowskiego. Mecz zakończył się wynikiem 24:28.

Najlepszym graczem meczu został wybrany bramkarz Chrobrego Głogów Rafał Stachera.

Energa MKS Kalisz – KGHM Chrobry Głogów 24:28 (11:16)

Energa MKS Kalisz: Hrdlicka (32%) – Krępa 2, Starcević 6, Nejdl 3, Kowalczyk 2, Kus 1, Biernacki, Wróbel 3, K. Pilitowski, M. Pilitowski 1, Bekisz 5, Karlas 1, Karpiński

Kary: 16 minut (Kus i Biernacki – po 4 minuty, Krępa, Nejdl, M. Pilitowski, Bekisz – po 2 minuty)

Karne: 4/5

KGHM Chrobry Głogów: Stachera (36%), Dereviankin – Wrona, Zieniewicz 4, Kosznik 4, Tilte 3, Orpik 2, Jamioł, Dadej, Matuszak 3, Otrezov, Styrcz 7, Paterek 5, Skiba

Kary: 12 minut (Otrezov – 6 minut, Skiba – 4 minuty, Orpik – 2 minuty) cz. kartka – Otrezov – gradacja kar