Strona główna Aktualności Historyczny awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski! KKS lepszy od Olimpii Elbląg

0
0

Trójkolorowi” z historycznym awansem do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski! Dobra postawa kaliskiego zespołu i dwie bramki Nestora Gordillo zapewniły zwycięstwo 2:0 w starciu z Olimpią Elbląg. Na pomeczowej konferencji prasowej przebieg rywalizacji ocenili Przemysław Gomułka oraz Bartosz Tarachulski.

KKS Kalisz, po raz pierwszy w historii, w gronie 16 najlepszych drużyn Fortuna Pucharu Polski! Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali swojego ligowego rywala, Olimpię Elbląg 2:0, w meczu 1/16 finału. Dwie bramki hiszpańskiego pomocnika Nestora Gordillo zapewniły “Trójkolorowym” awans do kolejnej rundy.

Mecz mógł idealnie rozpocząć się dla Dumy Kalisza. Arbiter spotkania w 6. minucie pojedynku wskazał na wapno po zagraniu ręką przez jednego z przyjezdnych. Jedenastki pechowo nie wykorzystał Nestor Gordillo, trafiając w poprzeczkę bramki. Chwilę później płasko i celnie po ziemi uderzył Karol Smajdor. Na pierwsze trafienie czekaliśmy do 18. minuty. Hiszpan zrewanżował się za niewykorzystaną jedenastkę, idealnie uderzając z 16. metra. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego świetnie wykorzystali rzut rożny, wychodząc po stałym fragmencie gry na prowadzenie. W 34. minucie Olimpia zmusiła Mateusza Górskiego do pracy, dobrze wykonując wolnego z 20. metra. Kaliski goalkeeper sparował strzał poza linię końcową boiska. Duet Gordillo-Putno zrobił w pierwszej połowie wiele zamieszania. W 40. minucie Hiszpan, po zgraniu kolegi, pięknie uderzył z 20. metra, ale znów obramowanie uchroniło przyjezdnych przed stratą bramki. Los odwdzięczył się tym samym, gdy jeden z zawodników Olimpii, przed przerwą, także uderzył w poprzeczkę.

W drugiej części podopieczni Bartosza Tarachulskiego kontynuowali dobrą postawę na murawie. Zgranie “cukiereczek” z 51. minuty Wiktora Smolińskiego wykorzystał Nestor Gordillo, efektownie uderzając z pola karnego. Hiszpan ponownie wpisał się w meczu na listę strzelców. “Trójkolorowi” mogli przypieczętować awans trzecim golem, po zamieszaniu w 73. minucie. Defensorzy Olimpii, w tej sytuacji, skutecznie zablokowali Piotra Giela. Chwilę później dobrze między słupkami spisał się Mateusz Górski, broniąc mocny, kąśliwy strzał. W końcówce rywalizacji jeszcze Daniel Kamiński groźnie uderzył z 17. metra, ale ostatecznie “Trójkolorowi” wygraną 2:0 zapewnili sobie awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

1/16 finału Fortuna Pucharu Polski 2022/2023, 18.10.2022, godz. 18:30, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Olimpia Elbląg 2:0 (1:0)

1:0 Néstor Gordillo 18. min, 2:0 Néstor Gordillo 51. min.

KKS Kalisz: 12. Mateusz Górski – 22. Karol Smajdor (66. min 37. Nikodem Zawistowski), 42. Wiktor Smoliński, 3. Mateusz Gawlik, 26. Filip Kendzia, 19. Piotr Zmorzyński (66. min 77. Daniel Kamiński) – 16. Bartłomiej Putno (83. min 71. Kamil Koczy), 23. Adrian Łuszkiewicz, 24. Mateusz Wysokiński, 10. Néstor Gordillo (71. min 11. Michał Borecki) – 9. Piotr Giel (83. min 38. Jakub Wilczyński).

Olimpia Elbląg: 22. Łukasz Łęgowski – 15. Patryk Jakubczyk (69. min 32. Dawid Wierzba), 13. Michał Kuczałek, 3. Łukasz Sarnowski, 17. Marcel Stefaniak – 77. Konrad Gutowski (78. min 24. Paweł Kazimierowski), 18. Dawid Danilczyk, 14. Marcin Czernis (78. min 11. Maciej Famulak), 8. Marcin Rajch (70. min 10. Jan Sienkiewicz) – 9. Dawid Wojtyra (60. min 26. Jakub Branecki), 90. Aron Stasiak.

Żółte kartki: Łuszkiewicz, Zmorzyński, Gawlik (KKS) i Danilczyk, Sarnowski, Stasiak (Olimpia).