Strona główna Sport Jeden zamiast trzech. Siatkarki powalczyły w Twardogórze [FOTO]

Jeden zamiast trzech. Siatkarki powalczyły w Twardogórze [FOTO]

0
0

Miały zakusy na pełną pulę, zainkasowały jeden punkt. Po bardzo zaciętym spotkaniu siatkarki Energi MKS Kalisz uległy w sobotę ekipie #Volley Wrocław 2:3.

Dla obu zespołów, sąsiadujących ze sobą w ligowej tabeli – w dodatku na miejscach z jej dolnej części – sobotnie spotkanie było jednakowoż ważne. Niemal pewnym też było, że w walce o pełną pulę, emocji nie zabraknie. Przypuszczenia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Na brak wrażeń kibice narzekać nie powinni, choć ci kaliscy z pewnością liczyli na powrót do domu w nieco lepszych nastrojach.

Od początku mecz miał bardzo wyrównany przebieg. W sposób dynamiczny zmieniało się też prowadzenie obu zespołów w poszczególnych jego odsłonach. W pierwszym secie kaliszanki mimo dwupunktowej przewagi (17:15), później straciły cztery oczka z rzędu i ostatecznie przegrały tę partię do 22. Znacznie lepiej poradziły sobie natomiast w dwóch kolejnych setach. Zwłaszcza w trzecim, który rozpoczęły od wysokiego prowadzenia (8:1).

Niestety nie  udało się go utrzymać, co niestety zdarza się kaliszankom coraz częściej. Spory dystans stopniał w końcówce seta jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki i przy remisie po 18 znów zrobiło się gorąco. To jednak podopieczne Jacka P:asińskiego zachowały chłodne głowy, skutecznie udaremniając zakusy miejscowych i wygrywając tę partię do 20. Upragnione trzy punkty były na wyciągnięcie ręki. Niestety w czwartym secie przyjezdne znów nie wykorzystały swojej szansy. Choć przez większą część tej odsłony meczu dotrzymywały kroku rywalkom, w końcówce straciły sześć punktów z rzędu i tym samym  siatkarki #Volley Wrocław doprowadziły do tie-breaka.

W rozstrzygającej o losach całego spotkania partii gospodynie prowadziły od początku do końca, choć jeszcze przy zmianie stron owa przewaga nie była aż tak znacząca. Przy stanie 7:6 kaliszanki wciąż jeszcze mogły   przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale gospodynie nie pozostawiły złudzeń. Błyskotliwie zdobyte sześć kolejnych punktów wskazywało na rychłe zakończenie meczu.   Przy wyniku 14:7 wrocławianki miały pierwszego meczbola. Siatkarki Energi MKS choć robiły co mogły i to z całkiem niezłym efektem – zapisując na koncie pięć punktów, strata była zbyt pokaźna, by wyjść z tej potyczki obronną ręką. Piątą i zarazem ostatnią partię miejscowe wygrały do 12 i całe spotkanie 3:1. MVP meczu została Natalia Gajewska z #Volley Wrocław.

Aktualnie kaliszanki zajmują w tabeli LSK 11. miejsce. Kolejny mecz rozegrają 25 stycznia, w Bydgoszczy z miejscowym Pałacem.

Tekst: Karina Zachara, fot. lsk.pls.pl

Liga Siatkówki Kobiet / runda zasadnicza / 15. kolejka/19 stycznia #Volley Wrocław – Energa MKS Kalisz 3:2 (25:22, 17:25, 20:25, 25:19, 15:12)

#Volley Wrocław – Karolina Piśla, Aleksandra Gancarz, Aleksandra Rasińska, Magdalena Soter, Natalia Murek, Natalia Gajewska oraz Magdalena Kuziak (l), Rosana Irzemska

Energa MKS Kalisz – Alicia Ogoms, Ljubica Kecman, Adrianna Budzoń, Rebecka Lazic, Anna Miros, Ewelina Janicka oraz Klaudia Kulig (l), Katarzyna Wawrzyniak, Kinga Dybek, Natalia Strózik, Ewelina Brzezińska, Aleksandra Cygan.

Wyniki pozostałych spotkań 15. kolejki

DPD Legionovia Legionowo – Grot Budowlani Łódź 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)

BKS Profi Credit Bielsko-Biała – KSZO Ostrowiec Św. 3:0 (25:15, 25:20, 25:19)

Enea PTPS Piła – Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:17)

Developres SkyRes Rzeszów – Chemik Police 3:1 (19:25, 25:18, 25:15, 25:20)

E.Leclerc Radomka Radom – ŁKS Commercecon Łódź 0:3 (18:25, 18:25, 18:25)

Spotkania 16. kolejki rundy zasadniczej/25 stycznia

Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz – Energa MKS Kalisz, inne mecze tej kolejki DPD Legionovia Legionowo – E.Leclerc Radomka Radom, ŁKS Commercecon Łódź – Developres SkyRes Rzeszów, Chemik Police – Enea PTPS Piła, #Volley Wrocław – BKS Profi Credit Bielsko-Biała, KSZO Ostrowiec Św. – Grot Budowlani Łódź.