Strona główna Aktualności KKS wciąż niepokonany! Zwycięstwo w meczu przed własną publicznością z Pogoń Siedlce 3:2

0
0

Mimo słabszej pierwszej połowy, druga część była pokazem dobrej gry Dumy Kalisza. Kakaesiacy pokonali przed własną publicznością Pogoń Siedlce 3:2, choć do przerwy przegrywali jedną bramką. Wśród kakaesiaków na listę strzelców wpisali się Nikodem Zawistowski, Nestor Gordillo oraz Mateusz Wysokiński. Jest to trzecie zwycięstwo podopiecznych Bartosza Tarachulskiego w tym sezonie. W obecnej kampanii “Trójkolorowi” nie ponieśli jeszcze porażki.

Po kwadransie wspólnego “badania się”, przyjezdni otworzyli wynik. “Pogoniści” dość niespodziewanie zdobyli bramkę z prostego dośrodkowania. Niepewna interwencja kaliskich defensorów i goalkeepera pozwoliła wyjść Pogoni na prowadzenie w 16. minucie. Na listę strzelców wpisał się Cezary Bujalski. Chwilę później mógł na to trafienie odpowiedzieć Nestor Gordillo, ale uderzenie Hiszpana z odległości było mocno niecelne. W 37. minucie, również z dystansu, po ziemi uderzył Nikodem Zawistowski. Pogoń nie zachwycała w rozegraniu futbolówki, często ją tracąc w środkowej części boiska. Po jednym kontrataków, Michał Borecki samotny rajd zakończył groźnym strzałem z narożnika pola karnego. Niebezpiecznie zrobiło się w 42. minucie, gdy niepilnowany rywal uderzył na bramkę Krakowiaka. Jeszcze w doliczonym czasie gry, z pierwszej piłki dobry strzał pod poprzeczkę oddał Adrian Łuszkiewicz. Chwilę później ładnym uderzeniem z przewrotki popisał się natomiast Mateusz Wysokiński.

Kakaesiacy mogli drugą połowę rozpocząć od gola na remis. Defensorzy Pogoni nie zatrzymali wbiegającego w pole karne Nestora Gordillo, ale ten uderzył wprost w goalkeepera rywali. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego wyrównali w 56. minucie. Zimną krew w polu karnym zachował Nikodem Zawistowski, który przyjął futbolówkę i kapitalnie uderzył na bramkę. Trochę szczęścia “Trójkolorowi” mieli w 60. minucie. Gordillo płasko uderzył z 17. metra, a bramkarz gości popełnił błąd. Trafienie na 2:1 napędziło gospodarzy.

Podwyższyć prowadzenie chwilę później mógł Kamil Koczy, ale jego uderzenie sparował na poprzeczkę bramkarz Pogoni. Następnie stuprocentową okazję zmarnował Gordillo, któremu piłkę wyłuskał w polu karnym goalkeeper rywali. Rozpędzeni kakaesiacy dopięli swego i w 77. minucie zdobyli gola na 3:1. Z dystansu pięknie przymierzył Mateusz Wysokiński. Z bramki podopieczni Bartosza Tarachulskiego nie cieszyli się jednak długo, bo dwie minuty później, padło trafienie kontaktowe, po dośrodkowaniu w pole karne. Ofiarność i koncentracja do ostatniego gwizdka, pozwoliły “Trójkolorowych” utrzymać korzystny rezultat. KKS zanotował w ten sposób swoje trzecie zwycięstwo w sezonie. Warto podkreślić, że od początku kampanii kaliski zespół jest niepokonany.

***
7. kolejka sezonu 2022/2023 eWinner 2. ligi, 20.08.2022, godz. 17:00, Stadion Miejski przy ul. Łódzkiej 19-29 w Kaliszu
KKS Kalisz – Pogoń Siedlce 3:2 (0:1)
0:1 Cezary Bujalski 16. min, 1:1 Nikodem Zawistowski 55. min, 2:1 Néstor Gordillo 60. min, 3:1 Mateusz Wysokiński 78. min, 3:2 Damian Nowak 79. min.

KKS Kalisz: 1. Maciej Krakowiak – 37. Nikodem Zawistowski (86. min 17. Jakub Głaz), 26. Filip Kendzia, 3. Mateusz Gawlik, 42. Wiktor Smoliński, 71. Kamil Koczy (75. min 22. Karol Smajdor) – 11. Michał Borecki (70. min 6. Kasjan Lipkowski), 24. Mateusz Wysokiński, 23. Adrian Łuszkiewicz, 10. Néstor Gordillo (86. min 15. Wiktor Staszak) – 9. Piotr Giel.

Pogoń Siedlce: 1. Maciej Kikolski – 24. Przemysław Misiak (67. min 23. Nikodem Fiedosewicz), 19. Maciej Wichtowski, 2. Tomasz Lewandowski, 26. Michał Rutkowski, 98. Maciej Kołoczek – 29. Marcinho (46. min 31. Ernest Dzięcioł), 6. Mateusz Piotrowski (67. min 11. Robert Prochownik), 8. Kamil Włodyka – 20. Cezary Bujalski (29. min 9. Damian Nowak), 56. Cezary Demianiuk.

Żółte kartki: Kendzia, Krakowiak, Koczy, Głaz (KKS) i Dzięcioł, Piotrowski, Lewandowski (Pogoń).