Strona główna Aktualności Koszalin pokazał moc! Pewne zwycięstwo Młynów Stoisław nad AWS Energa Szczypiorno Kalisz

0
0

Bardzo cenne trzy punkty dopisały na swoje konto zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin. W meczu rozgrywanym w hali Kalisz Arena pokonały gospodynie różnicą aż czternastu bramek – 16:30. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Natalia Filończuk.

Mecz ze względu na to, że był rozgrywany w serii Niepodległościowej miał uroczystą oprawę. Flagę na parkiet w hali Kalisz Arena wnieśli studenci Akademii Wymiaru Sprawiedliwości.

Początek niedzielnego spotkania należał do przyjezdnych. Koszalinianki po 5 minutach prowadziły 0:3, dopiero w 6. minucie pierwszą bramkę dla gospodyń rzuciła Katarzyna Pilitowska. Na nic to się zdało bo już 7. minucie na tablicy było 1:5. W tym momencie o czas poprosił trener Łukasz Kobusiński. Znakomicie w bramce Koszalina spisywała się Natalia Filończuk, która po 10 minutach gry miała na koncie zaledwie dwie stracone bramki, a przyjezdne prowadziły już 2:5. Gospodynie nieco ustabilizowały grę w obronie, pomagając Izabeli Prudzienicy w bramce. W 18. minucie Katarzyna Wilczek rzuciła na remis 5:5. Po takim przestoju o czas poprosił trener przyjezdnych Krzysztof Przybylski.

W 19. minucie na pierwsze w tym meczu prowadzenie wyszły gospodynie za sprawą bramki Oleksandra Zamyshliak – 6:5, chwilę później odpowiedziała Anna Mączka i na tablicy znów widniał remis, tym razem 6:6.W 22. minucie znów prowadziły Młyny Stoisław Koszalin po bramce z rzutu karnego Anny Mączki. Na dwie bramki przewagi przez całe boisko rzuciła Kristyna Kubisova 6:8. Koszalinianki wykorzystały podwójne osłabienie gospodyń podwyższając w 25. minucie prowadzenie do czterech bramek – 6:10.Przyjezdne kontrolowały końcówkę pierwszej połowy. Po 30 minutach gry schodziły prowadząc 8:12.

Mimo, że drugą część spotkania otwarła bramką Oleksandra Zamyshliak, to koszalinianki zaczęły powiększać przewagę, która już w 35. minucie wynosiła sześć bramek 10:16. Koszalininaki wciąż powiększały przewagę w 40. minucie prowadząc 12:19. Do gry gospodyń zaczęły wkradać się błędy i w 41. minucie przyjezdne prowadziły już przewagą dziewięciu bramek 12:21. Dominacja Koszalina wciąż się powiększała, a gospodynie nie miały żadnych argumentów na dobrze dysponowane koszalinianki. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 16:30.

Najlepszą zawodniczką w zespole gospodarzy została wybrana bramkarka Izablea Prudzienica. MVP niedzielnego meczu została wybrana bramkarka Młynów Stoisław Koszalin Natalia Filończuk, która broniła na poziomie 48 proc.

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – Młyny Stoisław Koszlain 16:30 (8:12)

AWS Energa Szczypiorno Kalisz: Falińska, Prudzienica – Pilitowska 3, Zamyshliak 3, Kisiel-Stężała, Lisewska, Stanisławczyk, Miłek 3, Gliwińska 1, Wilczek 2, Kucharska 1, Kaczmarek 2, Czapracka, Borysławska 1

Kary: 14 minut (Borysławska, Stanisławczyk – po 4 minuty, Pilitowska, Zamyshliak, Gliwińska – po 2 minuty)

Karne: 4/5

Młyny Stoisław Koszalin: Ivanytsia, Filończuk -Byrak, Jura, Męczykowska, Mączka 10, Zaleśny 1, Koper 1, Szynaruk, Rycharska 2, Kobisova 8, Nowacka, Szajek, Polańska 7

Kary: 8 minut (Męczykowska – 4 minuty, Zaleśny, Koper – po 2 minuty)