Strona główna Sport Lekkoatletyczne mistrzostwa Wielkopolski. Na podium juniorzy ”Dwunastki”

Lekkoatletyczne mistrzostwa Wielkopolski. Na podium juniorzy ”Dwunastki”

0
0

Trzy medale wywalczyli zawodnicy UKS 12 Kalisz podczas Halowych Mistrzostw Wielkopolski w lekkiej atletyce juniorów młodszych i juniorów. Zawody, które w minioną sobotę odbyły się w Kaliszu, stanowiły ważny sprawdzian przed rozpoczynającymi się w najbliższy piątek Halowymi Mistrzostwami Polski w tych kategoriach wiekowych.

Rywalizacja w hali lekkoatletycznej Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji przy ul. Łódzkiej, stała na wysokim poziomie sportowym. Spośród reprezentantów kaliskiej „Dwunastki” na najwyższym stopniu podium stanął Wiktor Wachowski. W biegu juniorów, dystans 1000 metrów podopieczny trenera Waldemara Olszyny pokonał w czasie 2:47.43. Wynik zasługuje na podwójne uznanie, bowiem kaliszanin przewrócił się na jednym z pierwszych wiraży i wydawało się, że to już koniec jego rywalizacji w tej konkurencji. Tymczasem zawodnik nie tylko ukończył bieg, ale w dodatku zameldował się na mecie jako pierwszy.

Srebrne medale wywalczyło dwoje chodziarzy UKS 12 Kalisz z grupy trenera Pawła Wiśniewskiego. Na dystansie 2000 metrów juniorek młodszych druga była Amelia Błażejewska, choć osiągnięty czas – 10:51.69 – nie do końca ją zadowala. W chodzie juniorów młodszych na dystansie 3000 metrów drugie miejsce zajął też Mikołaj Nowostawski. Rezultatem 15:22.97 poprawił swój dotychczasowy rekord życiowy o 11 sekund. W obu przypadkach wyniki mogłyby być jeszcze lepsze, ale obojgu kaliszanom dało się we znaki zgrupowanie kadrowe, z którego wrócili zaledwie kilka dni wcześniej.

Do wartościowych rezultatów lekkoatletów UKS 12 należy bez wątpienia ten uzyskany przez Marka Webera w biegu juniorów młodszych na dystansie 1000 metrów (3:04.41), który jest jego nowym rekordem życiowym.

Mistrzostwom Wielkopolski tradycyjnie towarzyszył mityng młodzików, w którym swoją dobrą formę potwierdzili również reprezentanci kaliskiego klubu. Maja Łyskowka dystans 60. metrów pokonała w czasie 8.25, a Julia Bogusz uzyskała wynik 8.93, poprawiając dotychczasową „życiówkę”. Podobnie było w przypadku dwojga chodziarzy – Emilii Wiśniewskiej (2000 metrów, 10:47.79) oraz Jana Rosiewicza (3000 metrów, 16:21.24).

Amelia Błażejewska, Mikołaj Nowostawski oraz Wiktor Wachowski reprezentować będą Kalisz podczas Halowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych oraz juniorów, które w dniach 8-10 lutego odbędą się w toruńskiej hali Arena.

Tekst: Karina Zachara, fot. Piotr Szymański