Strona główna Sport Mistrzowskie starty lekkoatletów kaliskiej „Dwunastki”. Świetny wynik Piotra Goździewicza

0
0

Świetnie spisali się podczas Mistrzostw Polski zrzeszenia LZS zawodnicy UKS 12 Kalisz. Z rozegranych w miniony weekend w Zamościu zawodów kaliszanie przywieźli cztery medale. Do reprezentacji Wielkopolski powołanych zostało 5 zawodników kaliskiej „Dwunastki”. Czworo z nich stawało na podium.

Dwukrotnie po medal sięgał Wiktor Wachowski. Startujący w kategorii juniora podopieczny trenera Waldemara Olszyny wywalczył złoto w biegu na 400 m (50,04) i srebro na 800 m (1:56,82).

Rewelacyjny występ zaliczył Piotr Goździewicz, który w konkursie pchnięcia kulą zajął 2. miejsce z wynikiem 18,04 m, poprawiając tym samym swój rekord życiowy na imprezie rangi mistrzowskiej i zamazując słabsze konkursy z ostatnich tygodni . Rywalizację wygrał jeden z faworytów, starszy o rok, Damian Niedźwiedzki pchając kulę na imponującą odległość 18,38 m. Na trzecim miejscu uplasował się główny faworyt zawodów Wojciech Marok (17,95 m).

Jestem dumny z Piotra, bo pokazał podczas tej imprezy ogromną wolę walki. Jego wynik jest bardzo budujący, bo pokazuje, że to co robimy zaczyna przynosić dobre efekty. Mamy sześć tygodni do Mistrzostw Polski U20. Musimy ostro popracować, by zająć tam jak najwyższą lokatę. Miejsce w pierwszej trójce, przy osiągnięciu minimum 18,30 m, daje prawo startu na Mistrzostwach Europy U20 w Szwecji, które są naszym najważniejszym celem – mówi trener Marcin Małecki. – Sportowo, Polska stoi w rzutach tak wysoko, że teoretycznie pięciu, sześciu zawodników z naszego kraju może do lipca osiągnąć to minimum, które i tak jest podwyższone przez Polski Związek Lekkoatletyki, bo europejska federacja ustaliła je na poziomie 17,75 m. Tak więc nadal ciężko pracujemy pozostając wierni naszemu stałemu hasłu – „Kto nie ryzykuje, nie pije szampana” –dodaje szkoleniowiec młodych kaliskich miotaczy.

Podczas zawodów w Zamościu brązowe medale zdobyli: startujący w kategorii juniora młodszego w chodzie na 10 km Mikołaj Nowostawski (53:35.08), podopieczny trenera Pawła Wiśniewskiego oraz Izabela Krot, która reprezentowała UKS 12 w konkurencji 800 m młodzieżowej (2:17,09). W tej samej kategorii wiekowej, ale w biegi na 3000 m z przeszkodami, startował Dawid Gola, zajmując ostatecznie 6. miejsce z wynikiem 10:03,50.