Strona główna Sport Na mistrzowskim podium. Kolejny sukces kaliskiego szachisty Filipa Ochędzana

Na mistrzowskim podium. Kolejny sukces kaliskiego szachisty Filipa Ochędzana

0
0

Filip Ochędzan z klubu szachowego KTS Kalisz wywalczył brązowy medal Mistrzostw Polski do lat 8. Gospodarzem zawodów rozgrywanych od 1 do 4 maja był Szczyrk.

Do rywalizacji w ramach mistrzostw przystąpiło ponad 100 zawodników i zawodniczek. W grupie chłopców przy szachownicach zasiadło 72 uczestników, a wśród nich 8-letni Filip Ochędzan. Reprezentant klubu szachowego KTS Kalisz spisał się wyśmienicie. Wygrywając  7 z 9 rund zapewnił sobie trzecie miejsce na podium. Mistrzami Polski zostali Mateusz Różański (Wielkopolski Klub Szachowy) oraz Blanka Polakiewicz (UKS Czarny Koń Olkusz).

Warto dodać, że kilka dni wcześniej Filip wystartował w szachowych Mistrzostwach Świata Amatorów na greckiej wyspie Rodos,gdzie w swojej grupie rankingowej również wywalczył brązowy medal. Udział zawodnika w Mistrzostwach Polski dofinansowany został ze środków budżetowych Miasta Kalisza na 2019 rok.