Strona główna Sport Na podium w Termach Maltańskich. Kolejne sukcesy pływaków Kaliskiego Klubu Sportowego

0
0

Kolejny pracowity weekend mają za sobą młodzi pływacy KKS-u Kalisz. Tym razem z sukcesami startowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Sprawdzamy Formę na Termach” w Poznaniu.

Tradycyjnie już spośród reprezentantów kaliskiego klubu najlepiej zaprezentowała się Julia Maik, która w kategorii wiekowej 2003 i starsi zwyciężyła w konkurencjach 50 m stylem dowolnym  (26.52) oraz 100 m stylem grzbietowym (1:06.23). Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego była druga na 100 m stylem dowolnym (58.26), lepszą okazała się jedynie Anna Dowgiert, olimpijka z Londynu i Rio de Janeiro. Wyniki uzyskane przez Julię Maik były na tyle wartościowe, że w klasyfikacji punktowej na najlepszą zawodniczkę imprezy  zajęła 2. miejsce, za wspomnianą Anną Dowgiert.

Kolejne bardzo udane zawody zanotowała też inna podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego – Alicja Nogaj. W rywalizacji zawodniczek z roczników 2006-2007 Ala triumfowała na 100 i 200 m stylem grzbietowym. Zajęła również 2. miejsce na 50 m stylem grzbietowym. W każdym z tych startów biła rekordy życiowe, co w klasyfikacji punktowej całych zawodów wśród pływaczek z roczników 2006-2007 dało jej 2. miejsce – informuje Piotr Jakubczak, kierownik sekcji pływackiej KKS-u Kalisz.

Zawody w Termach Maltańskich były też doskonałym sprawdzianem formy dla przygotowującego się do Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców Eryka Adamczewskiego (rocznik 2000). – W klasyfikacji punktowej kategorii wiekowej 2003 i starsi został on sklasyfikowany na 3. miejscu. W najlepszym swoim stracie, na dystansie 50 m stylem dowolnym zajął 2. miejsce (24.04). Wyprzedził go tylko utytułowany Kacper Majchrzak,olimpijczyk i medalista mistrzostw Europy  dodaje Piotr Jakubczak.

Na wyróżnienie zasłużyła również najmłodsza w kaliskiej ekipie Amelia Świątek, która w kategorii wiekowej 2008 i młodsi zajęła 1. miejsce na 50 m i 2. miejsce na 100 m stylem klasycznym. Była też trzecia w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Wyniki te cieszą podwójnie, bo dla podopiecznej trenera Jakuba Stefaniaka był to debiut na basenie 50-metrowym.

Dla wielu pływaków poznańskie zawody były ostatnim sprawdzianem przed Głównymi Mistrzostwami Polski Seniorów i Młodzieżowców, które już za dwa tygodnie odbędą się w Olsztynie. Dla innych był to kolejny test na drodze do rocznikowych juniorskich mistrzostw kraju. Z kolei dla najmłodszych uczestników był to bardzo często debiut w zawodach na basenie o olimpijskich wymiarach (50 metrów). Nie dziwi więc frekwencja. W Termach Maltańskich zjawiło się aż 475 zawodników z 63 klubów, w tym 25 – osobowa drużyna sekcji pływackiej KKS-u Kalisz.

Przygotowanie do zawodów i udział w nich możliwy był dzięki  dotacji z Urzędu Miasta Kalisza na szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu.

W poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych miejsca w pierwszej dziesiątce wywalczyli ponadto: