Strona główna Sport Na starcie XIII Biegu Piastowskiego i biegów towarzyszących stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek

0
0

Wiktor Leśniewski wśród mężczyzn i Arleta Nałęcka w kategorii kobiet to triumfatorzy trzynastej edycji Biegu Piastowskiego. Na starcie biegu głównego i biegów towarzyszących stanęło ponad 120 zawodników i zawodniczek. Malowniczą trasą rowerową wzdłuż Prosny pobiegli zarówno wytrawni biegacze, jak i zupełni amatorzy. Dorośli i dzieci.

Chmury zwiastujące deszcz nie zniechęciły miłośników biegania na świeżym powietrzu, a frekwencja na starcie po raz kolejny potwierdziła, że mający już trzynastoletnią historię Bieg Piastowski nie traci na popularności.

W biegu głównym na dystansie 5 kilometrów, malowniczą trasę wzdłuż ścieżki rowerowej nabrzeżem Prosny, pokonało blisko 90 zawodników i zawodniczek. Pół godziny wcześniej wystartowali młodsi kaliszanie. Maluchy miały do pokonania 100 m, starsze dzieci i młodzież do lat 16 odcinek o długości 500 metrów.

W biegu głównym, w rywalizacji mężczyzn zwyciężył Wiktor Leśniewski. Tuż za nim uplasowali się Mateusz Grajak oraz Andrzej Baran. Wśród pań najlepszą okazała się Arleta Nałęcka, obok której na podium stanęły Magdalena Chełczyńska i Weronika Wodiczko.

W biegu na 100 metrów dziewczynek zwyciężyła Maria Fijałkowska, druga była Aleksandra Perskawiec, a na trzeciej pozycji uplasowała się Julia Musidlak. Wśród chłopców pierwszy na mecie był Jakub Sapiński, drugi Maksymilian Sójka, a trzeci Konstanty Adamowski. Z kolei w biegu na 500 metrów wśród dziewcząt najszybsza była Klaudia Antkowiak. Drugie miejsce zajęła Patrycja Perskawiec, a trzecie Martyna Matysiak. Wśród chłopców zwyciężył Kacper Kuś, na drugim miejscu dobiegł Michał Klatkowski, a na trzecim Szymon Kasprzak.

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy, zarówno biegu głównego, jak i biegów dla dzieci, puchary i nagrody rzeczowe.

Bieg, którego organizatorem była Rada Osiedla Rypinek, dedykowano kaliskiemu maratończykowi Andrzejowi Jabłońskiemu i Stanisławowi Paraczyńskiemu, kaliskiemu radnemu i znanemu społecznikowi, którzy przez lata organizacyjnie i rzeczowo wspierali tę popularną imprezę biegową i starają się nadal czynnie uczestniczyć w jej kolejnych edycjach.

Jak co roku imprezę wsparło też Miasto Kalisz fundując puchary i nagrody rzeczowe w kategorii dzieci i młodzież.

Tekst: Karina Zachara, fot. Andrzej Kurzyński