Strona główna Aktualności Niedziela z TAURON Ligą: Developres SkyRes Rzeszów – Energa MKS Kalisz 3:0 [FOTO]

0
0

W meczu XX kolejki TAURON Ligi siatkarki Developres SkyRes Rzeszów pokonały drużynę Energi MKS Kalisz 3-0 (25:22, 25:15, 25:22). MVP Jelena Blagojević.

W I secie przez długi czas trwała wyrówna walka, a prowadzenie przechodziło to z jednaj na drugą stronę. W końcówce przyjezdne po ataku Emili Muchy wygrywały 21:20, choć oddały rywalkom aż 9 punktów po własnych błędach. Finisz należał już do Developresu. Nie do zatrzymania w kontratakach była Jelena Blagojević i rzeszowianki po 28 minutach prowadziły 1-0.

Wydawało się, że mecz jeszcze bardziej nabierze rumieńców w partii numer dwa, ale w niej od samego początku zdecydowanie warunki dyktowały miejscowe. Ekipa z Kalisza choć zupełnie nieźle spisywała się w przyjęciu to nie przekładało się to na grę w ataku (28 proc. skuteczności). Przyjezdne miały duże problemy z blokiem rywalek, które w błyskawicznym tempie wypracowały sobie dużą przewagę. Świetnie w ataku spisywała się Alexandra Lazić (73 proc). III seta Deevlopres rozpoczął od prowadzenie 3:1 i… oddał inicjatywę rywalkom, które zdobyły pięć punktów z rzędu.

Z każdą kolejną akcją kaliszanki spisywały się coraz lepiej. Po ataku Aleksandry Gromadowskiej zespół trenera Jacka Pasińskiego prowadził 13:9. Rzeszowianki miały duże problemy z atakiem, a dobrą skuteczność zatraciła Lazić dołączając do słbo spisującej się Aleksandry Rasińskiej. Jedynie Jelena Blagojević ciągnęła grę w ataku. Po jej kontratakach od stanu 11:15 dystans do rywalek zaczął topnieć i na tablicy wyników pojawił się rezultat remisowy 15:15, a za chwilę Developres wyszedł na czteropunktowe punktowe prowadzenie (19:15).

Rywalki były w sporych opałach przy zagrywce Zuzanny Efimienko-Młotkowski. Mimo takiej ośmiopunktowej serii zespół z Kalisza nie poddał się. Od stanu 21:17 tym razem przyjezdne zaliczyły czteropunktową serię, w czym duża zasługa dobrze zagrywającej Eweliny Polak. Zespół trenera Pasińskiego wygrywał 22:21, ale na więcej już rzeszowianki przeciwniczkom nie pozwoliły i punktowały do samego końca.