Strona główna Sport Niemieckie triumfy Patryka Biskupa. Kolejne krążki trafią do kolekcji

Niemieckie triumfy Patryka Biskupa. Kolejne krążki trafią do kolekcji

0
0

7 medali przywiózł z Międzynarodowych Mistrzostw Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych Patryk Biskup.  Reprezentant KSN „Start” Kalisz i zarazem polski kadrowicz spisał się wyśmienicie zarówno w wyścigach indywidulanych, jak i w sztafetach.

32. Międzynarodowe Mistrzostwa Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych miały w tym roku wyjątkową oprawę, bowiem włączone zostały do cyklu Pucharu Świata. W Berlinie  pojawia się więc prawie cała światowa czołówka – reprezentacje aż  44 państw, a wśród nich  mocne ekipy z USA, Brazylii, Australii i krajów europejskich. Biało-czerwoni stawili się w stolicy Niemiec w 22-osobowym składzie, którego mocne ogniowo stanowił bez wątpienia Patryk Biskup, utytułowany zawodnika KSN „Start” Kalisz. Czterodniowe zmagania w berlińskim Pałacu Sportu obfitowały w bardzo dobre rezultaty. Czasy uzyskane przez kaliszanina również są jednymi z lepszych w aktualnych rankingach światowych.

Już pierwszego dnia mistrzostw Patryk zdobył medale dla biało-czerwonych w biegu na 200m stylem grzbietowym. – Po zaciętym wyścigu uległ on tylko rekordziście świata, Holendrowi  Thijsowi van den End i zajął  drugie miejsce w grupie startowej S9. Uzyskany czas dał mu również brązowy medal wśród wszystkich zawodników na tym dystansie w przeliczeniu na punkty IPC – informuje trener Maciej Siemianowski.

Dzień drugi to doskonały występ Patryka na dystansie 50m stylem grzbietowym. Uzyskując czas 0:30.95 wywalczył on międzynarodowe mistrzostwo Niemiec w grupie S9, a tym samym  wskoczył na pierwsze miejsce rankingu światowego w tej konkurencji. Na zakończenie porannego bloku zawodów rozegrana została także  sztafeta 4x100m stylem dowolnym. Polski zespół  w składzie: Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus i Igor Hrechorowicz wywalczył srebrny medal.  – W sobotę Patryk był też bardzo mocnym ogniwem sztafety 4x100m stylem zmiennym, która wywalczyła tytuł wicemistrzowski. Polacy popłynęli w składzie Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz uzyskując wynik 4:49.48 – dodaje Maciej Siemianowski.

Doskonałą formą reprezentant kaliskiego „Startu” popisał się także w ostatnim dniu zawodów,  zdobywając mistrzostwo Niemiec na 200m stylem zmiennym w grupie S9 oraz srebro w zmaganiach grupowych grzbiecistów na dystansie 100m.  Wyjazd reprezentacji do Berlina zorganizowany został przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START w Warszawie.

Patryk Biskup ma za sobą bardzo intensywny tydzień, ale czasu na odpoczynek niewiele, bo już w najbliższy piątek, wspólnie z kilkoma innymi reprezentantami kaliskiego „Startu” uda się do Łodzi na Letnie Mistrzostwa Polski.

Tekst: Karina Zachara, fot. Maciej Siemianowski

Wyniki uzyskane przez Patryka Biskupa w 32. Międzynarodowych

Mistrzostwach Niemiec w pływaniu osób niepełnosprawnych
200 m stylem grzbietowym       2:25.49     II miejsce gr S9, III miejsce w kat. OPEN
50 m stylem grzbietowym         0:31.12     (eliminacje)
50 m stylem grzbietowym         0:30.95     (finał)  I miejsce gr S9, IX miejsce w kat. OPEN
50 m stylem dowolnym            0:29.60
100 m stylem grzbietowym      1:06.49             II miejsce gr S9
200 m stylem zmiennym          2:32.84             I miejsce gr S9
sztafeta 4x100m stylem dowolnym  4:20,84    II miejsce ( Patryk Biskup, Daniel Gawroński, Michał Golus, Igor Hrechorowicz).
sztafeta 4x100m stylem zmiennym  4:49.48    II miejsce (Dawid Tomczyk, Patryk Biskup, Michał Golus, Igor Hrehorowicz).