Strona główna Sport Olimpijskie medale pięściarzy Ziętek Team

Olimpijskie medale pięściarzy Ziętek Team

0
0

Złoto i srebro to zdobycze reprezentantów klubu Ziętek Team podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Boksie. Na podium stanęli Sebastian Kusz i Julia Kabzińska.

Zawody rozegrano w dniach 21-26 maja, w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wzięło w nich udział 104 zawodników z 68 klubów z całej Polski. Klub ZIĘTEK Team reprezentowali Julia Kabzińska w kategorii wagowej do 50 kg oraz Sebastian Kusz w kategorii do 75 kg.

Julia  wróciła z olimpiady ze srebrnym medalem. W walce o finał pokonała Justynę Bednarek z klubu PTB Tiger Tarnów. Niestety w finale przegrała na punkty z Julią Wasiakowską z WKB Gryf Wejherowo – informuje trener Mariusz Ziętek.

Po raz kolejny wysoką formę zaprezentował Sebastian Kusz. W pierwszej walce pokonał na punkty Jakuba Marcinkiewicza z klubu Box Garda Marki, a w walce o finał w pięknym stylu zwyciężył pojedynek z Błażejem Dunajskim reprezentującym LKB ORKAN Lębork. – W finałowym starciu Sebastian dał pokaz świetnego, technicznego boksu pokonując Adriana Mozera z GUKS Carbo Gliwice i tym samym zdobywając złoty medaldodaje szkoleniowiec Ziętek Team.