Strona główna Aktualności W Opolu bez punktów. W sobotę zaczynają play-off’y

W Opolu bez punktów. W sobotę zaczynają play-off’y

0
0

Porażką zakończyły rundę zasadniczą I ligi siatkarki Energi MKS Kalisz. W środę, podopieczne Mariusza Wiktorowicza i Daniela Przybylskiego przegrały na wyjeździe z Uni Opole 1:3. Do zmagań w fazie play-off przystąpią więc z drugiego miejsca. Mecze już w ten weekend, w hali Arena.

Z pewnością nie tak wyobrażały sobie zakończenie rundy zasadniczej kaliskie siatkarki. Tymczasem niżej notowany rywal z Opola postawił twarde warunki, z którymi wiceliderki tabeli nie zdołały sobie poradzić. Pierwszy set był wyrównany tylko do stanu 11:11, później przyjezdnym  udawało się już dogonić wyniku. Wprawdzie przy stanie 24:19 obroniły piłkę setową, ale z dorobkiem dwudziestu punktów zakończyły tę odsłonę spotkania. W kolejnej było 15:15, gdy zespół Energi zaczął budować przewagę punktową. Prowadził już nawet 22:19, ale gospodynie wyrównały na 22:22 i 23:23, a kaliszanki więcej ugrać nie zdołały. Zupełnie odmiennie wyglądał w ich wykonaniu set trzeci, w którym zdecydowanie dominowały na parkiecie zwyciężając 25:9. Tak wysoka porażka podziałała jednak determinująco na drużynę Uni, która po wyrównanej końcówce wygrała czwartą partię 25:23, i cały mecz 3:1.

– Rywalki zagrały dobry mecz, przystąpiły do niego z dużą determinacją. Były skuteczniejsze w ataku i to spowodowało, że w przegranych przez nas setach miały o  kilka punktów więcej – podsumował trener Daniel Przybylski, który tym razem poprowadził kaliski zespół bez kontuzjowanego Mariusz Wiktorowicza.

Zespół Energi MKS zakończył rundę zasadniczą na drugim miejscu. Zdobycie w Opolu nawet kompletu punktów nie wpłynęłoby na końcową lokatę kaliszanek w tabeli I ligi, bowiem przewodzący stawce zespół Wisły Warszawy nie pozwolił sobie w środę na niespodziankę i w czterech setach pokonał Radomkę Radom zachowując fotel lidera tego etapu zmagań.
W najbliższy weekend kaliszanki rozpoczną walkę w fazie play-off. Ich rywalem w meczach pierwszej rundy będzie siódma w tabeli Grupa Azoty PWSZ Tarnów. – Zamykamy rozdział pod nazwą faza zasadnicza i otwieramy nowy. Przystępujemy do niego z czystą kartą. To, co za nami nie ma już znaczenia. Wszystko zaczyna się od początku – dodaje trener Daniel Przybylski.

Sobotni mecz  zaplanowano na godzinę 19:30, niedzielny rozpocznie się o 17:00, oczywiście w hali Arena.

Tekst: Karina Zachara, fot. Roman Biliński

I liga piłki siatkowej kobiet
runda zasadnicza/ostatnia 22. kolejka/28 lutego

Uni Opole – Energa MKS Kalisz 3:1 (25:20, 25:23, 9:25, 25:23)
Energa MKS Kalisz – Wawrzyniak, Sroka, Isailović, Nazarenko, Łukasiewicz, Dybek oraz Bulbak (l), Kucharska, Raczyńska, Janicka, Andrzejczak, Widera.

Wyniki pozostałych meczów 22. kolejki
SMS PZPS Szczyrk – Karpaty Krosno 3:0 (25:21, 25:18, 25:13)
AZS Politechniki Śl. Gliwice – PWSZ Tarnów 2:3 (19:25, 25:18, 25:20, 23:25, 15:17)
Solna Wieliczka – AZS AWF Warszawa 3:0 (25:17, 25:14, 25:13)
Joker Świecie – Energetyk Poznań 3:2 (27:29, 27:25, 18:25, 25:17, 15:11)
Wisła Warszawa – Radomka Radom 3:1 (27:25, 21:25, 25:21, 25:14)