Strona główna Sport Ostrowiec pokonany. Siatkarki Energi MKS Kalisz z drugim zwycięstwem [FOTO]

Ostrowiec pokonany. Siatkarki Energi MKS Kalisz z drugim zwycięstwem [FOTO]

0
0

Kaliska Arena znów przyniosła szczęście siatkarkom Energi MKS. W środę podopieczne trenera Mariusza Wiktorowicza pokonały ekipę KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2. To już druga wygrana kaliszanek w Lidze Siatkówki Kobiet.

Pierwsze dwa sety były bardzo wyrównane. Losy obydwu rozstrzygnęła gra na przewagi. W pierwszym nieznacznie lepsze okazały się przyjezdne, w kolejnym kaliszanki wyrównały stan meczu. Górą były także w trzeciej partii, którą wygrały do 22. Do pełni szczęścia, czyli pierwszego w sezonie kompletu punktów, brakowało niewiele. Kiedy w czwartym secie podopieczne Mariusza Wiktorowicza odskoczyły rywalkom na 22:17 i 23:19 wydawało się, że spotkanie dobiega końca, a jego scenariusz dla gospodyń jest wręcz wymarzony. Niestety nagle w końcówce seta coś w grze kaliszanek się zacięło. Straciły sześć punktów z rzędu i przegrały tę partię do 23. To jednak nie podcięło im skrzydeł. Wręcz przeciwnie.

Do tie-breaka podeszły podwójnie zdeterminowane i konsekwentną, skuteczną grą rozstrzygnęły jego losy na swoją korzyść. Przy zmianie stron prowadziły 8:4, ale już po chwili dystans stał się jeszcze bardziej okazały (12:5). Po raz kolejny doskonale w ataku spisywała się Ljubica Kecman, która tego dnia uzbierała na swoim koncie najwięcej, bo aż 22 punkty. Rywalki próbowały wprawdzie odrabiać straty, ale różnica była zbyt duża, nie pomogły nawet sporadyczne popełniane przez kaliszanki błędy. Dzieła dopełniły Rebeca Lazić i Natalia Strózik, ustalając wynik na 15:10.

Byliśmy dobrze przygotowani do meczu. Szkoda, że było aż pięć setów. Zwycięstwo oczywiście smakuje, ale prowadząc w czwartym secie 22:17 powinniśmy je dowieź do końca. Jednak nie takim zespołom zdarzało się, że przegrywały mimo wysokiej przewagi. Taka jest siatkówka. Ważne, że po takim secie zespół mentalnie nie upadł , potrafił zresetować głowy i z pełną determinacją zrealizował założona taktykę w tie-breaku. To się opłaciło, bo odskoczyliśmy na tyle, że ze spokojem mogliśmy kontrolować przebieg tego seta – podsumował Mariusz Wiktorowicz, trener Energi MKS Kalisz.

Przed meczem powiedziałem dziewczynom, starając się jak zwykle jakoś dodatkowo pozytywnie je zmotywować, że w życiu nie można mieć wszystkiego, ale każdy może mieć pasję. I my tę pasję mamy. Naszą pasją jest miłość do siatkówki, a grając dla tak wspaniałej publiczności, powinniśmy tę pasję pokazywać. Dziś znów było pięknie. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwo we własnej hali, we wspaniałej atmosferze, którą po raz kolejny zgotowali nam kibice – dodał trener Wiktorowicz.

Szczególne powody do radości po wygranym spotkaniu miała Ewelina Janicka. Środkowa kalskiej ekipy, po raz pierwszy w karierze odebrała statuetkę dla MVP meczu. Całkowicie zasłużenie, bo w środowym pojedynku w szeregach kaliskiego beniaminka była mocnym ogniwem, skutecznie punktując nie tylko atakami ze środka, ale też spisując się doskonale na bloku i zagrywce.

Bardzo się cieszę z tej statuetki, chociaż uważam, że każda z zawodniczek, które pojawiły się na boisku zasłużyła na nią w równym stopniu. Walczyłyśmy wszystkie razem dlatego mogłabym z pełnym przekonaniem oddać ją całej drużynie – powiedziała najlepsza zawodniczka meczu.

Tekst i zdjęcia: Karina Zachara

Liga Siatkówki Kobiet

runda zasadnicza

3. kolejka/14 listopada

Energa MKS Kalisz – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2 (24:26, 26:24, 25:22, 23:25, 15:10)

Energa MKS Kalisz – Ewelina Janicka, Natalia Strózik, Aleksandra Cygan, Adrianna Budzoń, Ljubica Kecman, Rebecka Lazic oraz Klaudia Kulig (l), Małgorzata Sobolewska, Aleksandra Wańczyk, Justyna Andrzejczak.

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Justyna Wojtowicz, Olga Geyko, Anna Miros, Svitlana Dorsman, Anastasiia Trach, Paula Słonecka oraz Zuzanna Kucińska/libero, Katarzyna Zackiewicz, Emila Oktaba, Anna Grzechnik, Agnieszka Wołoszyn.