Strona główna Sport Pogrom w Radomiu! Siatkarki Energi MKS kończą sezon w LSK na 7. miejscu [FOTO]

Pogrom w Radomiu! Siatkarki Energi MKS kończą sezon w LSK na 7. miejscu [FOTO]

0
1

Siatkarki Energi MKS Kalisz pokonały na wyjeździe Radomkę Radom. Mimo, iż udały się na mecz w mocno okrojonym składzie ograły rywalki bez straty seta. Tym samym podopieczne Jacka Pasińskiego zapewniły sobie siódme miejsce w końcowym zestawieniu Ligi Siatkówki Kobiet sezonu 2018/2019.

Z perspektywy kaliskiego beniaminka pozytywne rozstrzygnięcie sobotniego pojedynku stało pod dużym znakiem zapytania. Prowadzony przez Jacka Pasińskiego zespół pojechał do Radomia w zaledwie 10-osobowym składzie. Z powodu kontuzji zabrakło w nim aż trzech podstawowych zawodniczek – Ljubicy Kecman, Anny Miros i Eweliny Janickiej, a także drugiej rozgrywającej – Katarzyny Wawrzyniak. Mimo tak znacznego osłabienia kaliszanki poradziły sobie z rywalkami po profesorsku. Wygrały pewnie 3:0 rozwiewając wszelkie wątpliwości, kto powinien zakończyć sezon ekstraklasowych zmagań na siódmym miejscu.

Zespół Energi MKS dominował na parkiecie już od pierwszego seta, wygranego zdecydowanie do 15.

Od początku świetnie w szeregach przyjezdnych spisywała się Rebecka Lazić, nie tylko zdobywając premierowe punkty, ale z upływem czasu dopisując kolejne. Tylko w pierwszej partii zgromadziła ich siedem, a w całym meczu piętnaście. Doskonale radziła sobie również Adrianna Budzoń, nie tylko umiejętnie rozdzielając piłki, ale dając też duże wsparcie w grze blokiem.

Przyjezdne dyktowały warunki także w drugim secie. Znów odskoczyły na pięć oczek (15:10). Jednak tym razem zespół z Radomia postanowił powalczyć i w końcówce wyszedł nawet na prowadzenie 23:22. Kaliszanki były jednak czujne. Solidnie na siatce popracowały Ewelina Brzezińska i Aleksandra Cygan i ostatecznie ich zespół zwyciężył 25:23.

Bardzo zbliżony przebieg miała też trzecia partia. Kaliszanki ponownie wypracowały  pięciopunktową przewagę  (13:8), ale później Radomka doprowadziła do remisu 18:18. Błędami popełnionymi w decydujących fragmentach seta gospodynie pogrzebały jednak swoje szanse na wygranie seta. Natomiast w kaliskiej ekipie na wysokości zadania znów stanęły Rebeca Lazić i Ewelina Brzezińska. Energa MKS wygrała do 20 i całe spotkanie 3:0, przypieczętowując tym samym siódme miejsce na koniec sezonu 2018/2019.Tytuł MVP meczu odebrała Adrianna Budzoń.

Liga Siatkówki Kobiet / mecz o 7. miejsce/do dwóch zwycięstw, 6.04.2019r.

E.Leclerc Radomka Radom – Energa MKS Kalisz 0:3 (15:25, 23:25, 20:25)

E.Leclerc Radomka Radom– Sara Sakradzija 9, Alicja Grabka, Izabela Bałucka 4, Brittany Abercrombie 17, Gabriela Ponikowska 3, Gabriela Borawska 2 oraz Kinga Drabek (l), Maja Pelczarska 1, Julita Molenda 3, Majka Szczepańska 1, Sonia Kubacka, Renata Biała 4.

Energa MKS Kalisz– Alicia Ogoms 7, Adrianna Budzoń 4, Rebecka Lazić 15, Aleksandra Cygan 5, Natalia Strózik 6, Ewelina Brzezińska 14 oraz Klaudia Kulig (l), Aleksandra Wańczyk, Kinga Dybek.

Stan rywalizacji (do 2. zwycięstw): 2-1 dla Energi MKS