Strona główna Sport Puchar Europy dla braci Kusz. Sześć medali zawodników Ziętek Team

Puchar Europy dla braci Kusz. Sześć medali zawodników Ziętek Team

0
0

Znakomicie spisali się reprezentanci KS Ziętek Team Kalisz podczas Pucharu Europy „Karlovac Open” w kickboxingu. Z rozegranych w dniach 8-10 lutego w Chorwacji zawodów przywieźli aż sześć krążków.

W turnieju „Karlovac Open”, we wszystkich formułach i kategoriach, wystartowało blisko 2000 zawodników z 31 krajów. Spośród reprezentantów kaliskiego Ziętek Team najcenniejsze trofea – złoty medal i Puchar Europy – wywalczyli bracia Norbert i Sebastian Kusz. Pierwszy okazał się najlepszy w full contact w kategorii do 75 kg juniorów, pokonując w finale Abdelkadera Bensafghoula z Algierii.

Sebastian natomiast triumfował w light contact w kategorii +69 kg kadetów. W pokonanym polu zostawił Włocha Giovanniego Mosco oraz dwóch Austriaków, wygrywając pojedynki jednogłośnie na punkty. W tej samej kategorii na trzecim stopniu podium stanął z kolei Olaf Pera. Brązowy medal , tyle że w kick-light do 50 kg kadetek, wywalczyła też Julia Kabzińska.

Nieźle poczynali sobie również nieco starsi zawodnicy Ziętek Team. Drugi w kick-light w kategorii do 74 kg masters był Marek Mazur. Srebrny krążek w zmaganiach w low-kick do 81 kg seniorów zdobył też Dawid Zaborowski. – Był to pierwszy w tym roku udział naszych zawodników w rywalizacji międzynarodowej – podkreśla trener Mariusz Ziętek.

Tekst: Karina Zachara, fot. Mariusz Ziętek