Strona główna Aktualności Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Szałe i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatówek zakończone

Regaty o Błękitną Wstęgę Zalewu Szałe i Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Opatówek zakończone

0
0

W minioną niedzielę, 10 września Fundacja Akademia Zdrowia przy współudziale Miasta i Gminy Opatówek, zorganizowała na Zalewie Szałe regaty żeglarskie w dwóch klasach: Optymist i 420. W regatach wzięło udział 35 zawodników m.in z Wrocławia, Poznania, Konina, Leszna, Ostrowa Wielkopolskiego, Pleszewa oraz Kalisza.


Wiatr, który był potrzebny żeglarzom, był dość słaby i o zmiennych kierunkach, ale stare powiedzenie żeglarskie mówi, że dobrzy żeglarze radzą sobie w słabych i silnych wiatrach, bo w tych średnich to każdy sobie poradzi.

Zawody sędziował Witold Ruciński, a nagrody, medale i puchary oraz Błękitną Wstęgę Zalewu Szałe wręczyli Sekretarz Miasta i Gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, Prezes Fundacji Akademia Zdrowia Radosław Markiewicz oraz właściciel Szkoły Żeglarstwa MORKA Piotr Lewandowski.

Nad bezpieczeństwem na wodzie czuwali ratownicy z OSP Opatówek oraz OSP Kalisz-Lis.

Partnerami imprezy byli:

  • Miasto i Gmina OPATÓWEK
  • MORKA.PL – Szkoła Żeglarstwa
  • STALSERVIS
  • Sklep Żeglarski SZOPENERIA
  • New Art Pracownia Reklamowa
  • Centrum Nurkowe DECO
  • Mała Plaża Szałe
  • Kaliskie Stowarzyszenie Żeglarskie „Odkrywca”
  • Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca”
  • Justyna Bednarska

Poniżej prezentujemy wyniki regat

Klasa Optymist

  1. Aleksander Wrzesiński, Klub Żeglarski SPINAKER
  2. Cezary Kasprzak, Klub Żeglarski SPINAKER
  3. Jakub Grzesiek, HKŻ ODKRYWCA
  4. Filip Wojtysiak, HKŻ ODKRYWCA
  5. Mateusz Wojtysiak, HKŻ ODKRYWCA
  6. Jaremi Czechowski, Klub Żeglarski SPINAKER
  7. Antonina Stępień, HKŻ ODKRYWCA
  8. Zuzanna Wilczyńska, HKŻ ODKRYWCA
  9. Małgorzata Rzepka, HKŻ ODKRYWCA
  10. Mariia Dowsheia, HKŻ ODKRYWCA
  11. Zofia Landenburska, HKŻ ODKRYWCA
  12. Gabriel Stępień, HKŻ ODKRYWCA
  13. Ewa Szymczak, HKŻ ODKRYWCA

Klasa 420

  1. Janek Grzesiak, Adam Nowaczyk, UKŻ TRAWERS
  2. Karol Grzesiak, Piotr Urbanowicz, UKŻ TRAWERS
  3. Tytus Jankowski, Bartosz Priefer, KSW VEGA
  4. Bartłomiej Stroiński, Anna Marko
  5. Leszek Nowaczyk, Arkadiusz Marcinkowski, KSW VEGA
  6. Maria Kaftanowicz, Kacper Pajer
  7. Krzysztof Wawrzyniak, Michał Niemann, KSW VEGA
  8. Mateusz Sikorski, Wojciech Jakubczyk, HKŻ HORN
  9. Mikołaj Jakubek, Maria Straszyńska, Szałowe Lato
  10. Gabriela Kauch, Łukasz Dera, Letnia Szkoła Żeglarska
  11. Jakub Stawski , Maksymilian Hofman, HKŻ ODKRYWCA

Organizatorzy zapowiadają cyklicznie tę imprezę. Planowana jest na drugi weekend września.


PZA / za Organizator

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Łuszczykiewicz: to ważny element kampanii dotyczący mieszkań i dostępności lokali dla młodych

Prof. Piotr Łuszczykiewicz, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kalisz…