Strona główna Aktualności Remont gmachu rektoratu Uniwersytetu Kaliskiego przy placu Bogusławskiego zakończony!

Remont gmachu rektoratu Uniwersytetu Kaliskiego przy placu Bogusławskiego zakończony!

0
1

Remont wart każdej wydanej złotówki! Zakończyły się prace związane z pracami remontowymi w budynku, który przez lata pełnił funkcję Banku Gospodarstwa Krajowego. Teraz to majestatyczny rektorat Uniwersytetu Kaliskiego!


Budynek przy placu Bogusławskiego w Kaliszu, znany z ponad 100-letniej historii, przeszedł gruntowną modernizację, mającą na celu dostosowanie go do potrzeb Uniwersytetu Kaliskiego. Obiekt, który przez lata pełnił funkcję Banku Gospodarstwa Krajowego, zyskał nowy blask, jednocześnie zachowując swoje historyczne cechy.

W wyniku przeprowadzonych prac remontowych wymieniono dach, okna oraz dostosowano wnętrza budynku. Stworzono przestrzenie dydaktyczne i administracyjne, a także salę główną, przeznaczoną na uroczystości, posiedzenia senatu uczelni oraz kameralne koncerty. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 44 miliony złotych.

Prace objęły nie tylko wnętrze dawnego banku, ale również jego najbliższe otoczenie, w tym patio. – Za nami 2 lata intensywnych prac pod czujnym okiem konserwatora, z dbałością o każdy szczegół. Dzięki temu 100-letni budynek banku przy pl. Bogusławskiego 2 odzyskał dawny blask i dziś jest jednym z najpiękniejszych obiektów w mieście, a już za kilka dni stanie się sercem naszej uczelni czytamy w mediach społecznościowych uczelni.

Z okazji zakończenia modernizacji, w sobotę, 15 marca 2025 roku, odbędą się drzwi otwarte, podczas których mieszkańcy i przyszli studenci będą mogli zwiedzać odrestaurowany obiekt w godzinach od 10:00 do 15:00. Wejścia będą odbywać się co 30 minut.

Warto dodać, że podczas nadchodzących dni otwartych maturzyści będą mieli okazję uczestniczyć w warsztatach poświęconych radzeniu sobie ze stresem, technikom zapamiętywania, profesjonalnym wystąpieniom publicznym przed kamerą oraz spotkaniach z psychologiem i doradcą zawodowym.

Modernizacja budynku przy placu Bogusławskiego to istotny element rewitalizacji centrum Kalisza, który wzbogaci ofertę edukacyjną Uniwersytetu Kaliskiego oraz przyczyni się do ożywienia kulturalnego miasta.


PZA

Wczytaj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź również

Wypadek w Warszewie! 84-latek uderzył w betonowy przepust drogowy. Jego pojazd dachował

Poważny wypadek drogowy w miejscowości Warszew w gminie Opatówek pod Kaliszem. W sobotę ok…