Strona główna Aktualności Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały w meczu 15. kolejki LSK z Eneą PTPS Piła 2:3 [FOTO]

0
1

Siatkarki Energi MKS Kalisz przegrały w meczu 15. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet z Eneą PTPS Piła 2:3 (23:25, 25:16, 22:25, 25:16, 15:17). MVP: Aleksandra Kazała (Enea PTPS Piła).

Spotkanie zespołów sąsiadujących w tabeli Ligi Siatkówki Kobiet i walczących o awans do fazy play-off było bardzo wyrównane, ale nie we wszystkich setach. Co ciekawe, choć kaliszanki wygrały tylko dwie partie, to w obu zdeklasowały rywalki z Piły. W siatkówce nie przyznaje się jednak dodatkowych punktów za wysoko wygrane sety, a istotne jest to, kto wygra trzy partie. A te padły łupem pilanek.

W szeregach drużyny gości świetnie spisywała się atakująca Aleksandra Kazała, która atakowała aż pięćdziesiąt razy z 42-procentową skutecznością. Zespół z Piły lepiej przyjmował zagrywkę od rywalek i choć atakował z niżsżą skutecznością i zaliczył mniej punktowych bloków, to jednak po ostatniej piłce mógł cieszyć się z wygranej.

Tabela po zwycięstwie pilanek 3:2 jeszcze bardziej się spłaszczyła, bo dziś Enea PTPS jest siódma, a Energa MKS ósma. Obie drużyny mają na swoim koncie po 20 punktów.