Strona główna Aktualności SPORT. Juniorki młodsze Akademii MKS SMS Kalisz zostały wicemistrzyniami Polski! [FOTO]

0
0

Tym razem, po juniorkach, w turnieju finałowym mistrzostw Polski w siatkówce dziewcząt rywalizowały juniorki młodsze Akademii MKS Kalisz. Po świetnym turnieju i bardzo emocjonującym meczu finałowym zostały wicemistrzyniami Polski przywożąc do Kalisza srebrne medale!

Turniej finałowy w Kętrzynie odbywał się w dniach 11-15 maja. Siatkarki MKS SMS Kalisz rywalizowały w Grupie A z Volleyem Wrocław, TS Stal Śrubarnią Żywiec i KS Pałacem Bydgoszcz. Przez rozgrywki grupowe kaliszanki przeszły tracąc tylko jednego seta i w pewnym stylu awansując do półfinałów. Tam czekał stary znajomy z tegorocznych finałów mistrzostw Polski juniorek – GKS Wieżyca 2011 Stężyca.

W grze o finał nie brakowało emocji, zwłaszcza, że to rywalki wygrały pierwszą partię. Później kaliski zespół jednak przełamał przeciwnika wygrywając trzy kolejne sety, w tym ostatni do dwunastu meldując się w finale. Tutaj z kolei odbył wielkopolski finał, bo naprzeciwko stanęły siatkarki Enea Energetyka Poznań. Niestety w pojedynku o złoto lepsze okazały się poznanianki, mimo wszystko srebrny medal to ogromne osiągnięcie. Dziękujemy dziewczynom za niesamowitą walkę na przestrzeni całego turnieju oraz gratulujemy srebrnych medali!

Grupa A:

• MKS SMS Kalisz – #Volley Wrocław 3-0 (25-20, 25-22, 25-22)
  • MKS SMS Kalisz – TS Stal Śrubiarnia Żywiec 3-0 (25-20, 25-21, 36-34)
  • MKS SMS Kalisz – KS Pałac Bydgoszcz 3-1 (22-25, 19-25, 24-26, 18-25)

Półfinał:

• MKS SMS Kalisz – GKS Wieżyca 2011 Stężyca 3-1 (20-25, 25-22, 25-16, 25-12)

Finał:

• MKS SMS Kalisz – Enea Energetyk Poznań 1-3 (22-25, 25-20, 21-25, 21-25)