Strona główna Sport SPORT. Kadetki Energa MKS Kalisz na ostatniej prostej do obrony tytułu mistrzowskiego!

0
0

Kadetki Energa MKS-u Kalisz wygrały ostatni mecz Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski z LTS-em Legionovią Legionowo i są na ostatniej prostej do obrony tytułu mistrzowskiego!

W meczu rozegranym 16 maja br. na zamknięcie turnieju spotkały się niepokonane do tej pory zespoły, które już zapewniły sobie awans do ścisłego finału. Mimo to obie strony podeszły do spotkania bardzo poważnie i chciały odnieść zwycięstwo.

Trzeci mecz kaliskiego zespołu, w rozgrywanym od piątku 14 maja br. turnieju półfinałowym, znowu rozpoczął się od przewagi. Po dobrym początku oraz pewnym zwycięstwie w pierwszym secie, drugi set również upłynął pod znakiem prowadzenia kaliszanek 5-0 i zakończył się wygraną. Problemy zaczęły się w trzeciej odsłonie, kiedy w środkowej części seta legionowianki wypracowały kilkupunktową przewagę, a tym samym wydawały się zmierzać do wygrania pierwszego seta w tym meczu, prowadząc już 19-23. Wtedy jednak serię trudnych zagrywek w pole przeciwniczek posłała Karolina Nadera, a w ataku świetnie spisała się Zosia Sobanty ˗ późniejsza MVP spotkania. W ten sposób kadetki Energa MKS-u zamknęły ostatni mecz turnieju wygrywając go bez straty seta.

Turniej finałowy odbędzie się w Olecku, w dniach 2-6 czerwca br. Energa MKS SMS Kalisz będzie bronił zdobytych w zeszłym roku złotych medali.

Energa MKS SMS Kalisz 3:0 LTS Legionovia Legionowo

MVP: Zosia Sobanty